urlop

Lato najlepszy czas na urlop. Wielu z nas wyjeżdża nad morze czy w góry i zaczyna się zastanawiać co spakować, aby wakacje były udane. Przedstawiamy kilka podstawowych rzeczy, które każdy powinien spakować do walizki. 

Przed wyjazdem na urlop warto przygotować sobie listę rzeczy, które na pewno przydadzą się nam podczas urlopu. Wcześniejsze planowanie pozwoli nam spakować wszystko co jest nam niezbędne i sprawi, że będziemy cieszyć się bez stresu nadchodzącymi wakacjami. Listę rzeczy należy oczywiście dostosować do trybu planowanego wyjazdu. Inaczej spakujemy się na urlop all inclusive nad morzem, rejs statkiem po jeziorze czy na biwak w górach. Jest jednak kilka rzeczy, które niezależnie od tego dokąd jedziemy na pewno się nam przydadzą.

Dokumenty

Należy mieć je zawsze przy sobie. Bez nich nie wymienimy pieniędzy za granicą czy nawet zameldujemy się w hotelu. Dowód osobisty lub paszport będą też niezbędne podczas odprawy na lotnisku czy przekraczaniu granicy w krajach poza Unią Europejską. Dokumenty powinny znajdować się w dogodnym dla nas miejscu, aby w każdej chwili móc po nie sięgnąć. Jeśli planujemy rejs statkiem lub pływanie kajakiem warto zabezpieczyć je wodoodpornym workiem, który uchroni je przed zamoczeniem.

Nakrycie głowy

Lato to szczególnie czas, kiedy jesteśmy narażeni na działanie promieni słonecznych. Długotrwała ekspozycja na słońcu może jednak prowadzić do udaru. Warto więc zapakować na wyjazd czapkę z daszkiem lub chustę, która pozowli nam okryć głowę i uchornić przed poparzeniem.

Okulary przeciwsłoneczne

Warto zainwestować w okulary z filtrem przeciwsłonecznym. Długotrwała ekspozycja oczu na słońcu może prowadzić do ich podrażnienia, a w konsekwencji choroby oczu. Okularu przeciwsłoneczne to też komfort podróżowania i doskonały element każdej stylizacji.

Kurtka przeciwdeszczowa

Pogoda bywa zmienna. Pomimo, że zapowiadana jest piękna i słoneczna aura, może się ona nagle zmienić. Aby nie być zaskoczonym warto spakować do walizki kurtkę przeciwdeszczową. Dzięki niej nie zmokniecie, a jeśli będzie wam zimno to jej długi rękaw na pewno sprawi, że odrobinę się rozgrzejecie.

Powerbank

Jeśli w planie macie dużo podróżować i robić niezliczone ilości zdjęć warto zainwestować w powerbank. Pozwoli on na doładowanie telefonu w każdej wolnej chwili. Unikniecie ryzyka, że jeśli będzie potrzebna wam pomoc, a telefon będzie rozładowany do nikogo nie uda się wam dodzwonić.