Wciąż się zastanawiamy nad tym, co zrobić, aby wyglądać oszałamiająco, najlepiej bez zbędnego wysiłku. Być może trudno będzie Ci w to uwierzyć, ale to jest prostsze niż myślisz. Bo wcale nie chodzi o ubrania od światowych projektantów, wcale też nie chodzi o zrzucenie kilku kilogramów, czy o zabiegi z medycyny estetycznej. Chodzi o coś, co jest dla nas wszystkich łatwo dostępne – mówi Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach.

Po tym wstępie zastanawiam się od czego zacząć. I przypomina mi się historia dziewczyny, którą mijałam pewnego dnia w centrum Warszawy. Szła, a cała reszta świata jakby nie istniała. Była ubrana zwyczajnie, miała przetarte jeansy, zwykły top oraz sportowe buty. W jej wyglądzie było jednak coś, co zapamiętałam raz na zawsze i właśnie to jest dla mnie milion dolarów.

MOWA CIAŁA

Z jej ruchów czytałam pewność siebie, czułam, że ta dziewczyna wie, czego chce od życia i nie zawaha się po to sięgnąć. Była wyprostowana a przeponę miała wciągniętą i energicznym krokiem szła do przodu. Wyglądała zjawiskowo pomimo zwykłego ubrania. Energia, radość życia, optymizm, który ją otaczał był niemalże namacalny.

milion

UŚMIECH JAK Z REKLAMY

Szła rozpromieniona, uśmiechnięta, widocznie zadowolona ż życia. Nie można było przejść koło niej obojętnie. Nie sposób było również się nie uśmiechnąć. Ona po prostu zarażała uśmiechem innych, wywołując przy tym ogromne zdziwienie i zaciekawienie.

milion

TO, CO ROBI EFEKT WOW

Zapamiętałam również jej włosy. Były puszczone naturalnie, połyskiwały w słońcu. Były zdrowe, długie i zadbane. Lekko opadały na ramiona. Spod okularów słonecznych można było zauważyć delikatny makijaż, który dziś stał się tak bardzo niemodny. Taki makijaż sprawiał, że jej uroda była widoczna, jedynie lekko podkreślona i pięknie naturalna.

milion

STYLOWE DODATKI

Okulary słoneczne, to zaraz po torebkach jeden z elementów garderoby, który zmienia najzwyklejszą stylizację w oszałamiający i modny wizerunek. Osobiście uwielbiam proste stylizacje w których widoczne jesteśmy przede wszystkim my same. Jeśli jednak chcemy się czymś wyróżniać i sprawić, że nasza prosta stylizacja będzie na modowym topie, to możemy sięgnąć po modne okulary, czy po torebkę w modny print, aby uzyskać bardzo ciekawy efekt.

milion

Ta historia zapisała się w mojej pamięci bardzo głęboko. Dziś pracując jako Style Coach wiem, że osobista stylistka, która drzemie we mnie i jest częścią mojej pracy, ma dużo większe zadanie, aniżeli jedynie ubranie osoby, która się do mnie zgłasza. Chodzi o wzmocnienie, spowodowanie, że kobieta, która się ze mną spotyka, wróci do domu odmieniona, uwierzy w siebie. A jak uwierzy w siebie, to będzie to widoczne na zewnątrz i stanie się piękna.

Wasza Justyna

Autorka tekstu: Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach, osobista stylistka i life coach w jednym. Absolwentka Style Coaching Institute w Londynie. Właścicielka marki Jak Być Szczęśliwą Kobietą oraz New Style Academy (Szkoła Stylistek).