glamping

Glamping to nowy sposób spędzania wakacji połączony z luksusowym pobytem na campingu. To też sposób na poznanie wyjątkowych i nieokiełznanych przez naturę części świata.

Zmienił się sposób podróżowania – to pewne. Coraz częściej rezygnujemy ze zorganizowanych wakacji, a chcemy zanurzyć się w lokalnej kulturze, przybliżyć sie do natury. Połączenie glamour (czegoś ekskluzywnego) i kempingu (nocowanie pod namiotem lub w camperze), czyli glamping to sposób na autentyczne przeżycie najbardziej inspirujących miejsc na całym świecie.

Glamping z każdym rokiem zyskuje nowych fanów. Na całym świecie infrastruktura przygotowana pod spędzanie wakacji blisko natury się rozwija. Można znaleźć wiele niesamowitych miejsc, w których połączymy wypoczynek na wysokim poziomie z obcowaniem z przyrodą. Popularne stało się nocowanie w jurcie na szczycie gór czy mieszkanie w domku na drzewie w tropikalnej puszczy. Taki sposób spędzania wolnego czasu zachęca do zanurzenia się w miejscową  kulturę, poszerzenie horyzontów i cieszenie się ekskluzywnym noclegiem w otoczeniu pięknej przyrody.

Również w Polsce zaczął się rozwijać intensywnie nurt ekskluzwnych podróży, ale blisko natury. Niedaleko Nałęczowa umiejscowione zostały domki na drzewach, w gospodarstwie Glendoria można przenocować w dużych namiotach.

glamping

fot. https://www.instagram.com/campinz/

glamping

fot. https://www.instagram.com/brenton_captures