meble rattanowe

Meble rattanowe to absolutny hit w wyposażeniu wnętrz. Nie tylkoświetnie prezentują się na zewnątrz, ale również w środku. Niezależnie od tego czy są one ozdobą naszego mieszkania czy ogrodu to należy o nie dbać. Sprawdź jak pielęgnować meble rattanowe, aby nie straciły na swoim wyglądzie.

Meble rattanowe wykonane są z naturalnych surowców przez co wymagają one szczególnej pielęgnacji. Należy więc pamiętać, aby co pewien czas je czyścić, aby nie straciły na swoim wyglądzie i służyły nam przez długie lata.

Podstawą pielęgnacji mebli rattanowych jest ich systematyczne odkurzanie. To własnie w najgłębszych zakamarkach mebli gromadzi się dużo kurzu. Usunąć go mozna specjalną końcówką w odkurzaczu zakończoną szczotką lub ręcznie szczotką ryżową. Innym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń z rattanu jest umycie ich ciepłą wodą z dodatkiem wody utlenionej i kwasku cytrynowego.

Roztwór z wody utlenionej i kwasku

Składniki:

  • 4 łyżki wody utlenionej
  • 2 łyżeczki kwasku cytrynowego
  • litr letniej wody

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą. Tak powstałą miksturą szorujemy meble zamoczoną w niej miękką ściereczką. Umyte meble należy osuszyć w przewiewnym miejscu. Inną metodą jest wyczyszczenie mebli roztworem wody i octu.

Od czasu do czasu warto rattan zakonserwować. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku taki sam lakier (wodny) jakiego używamy do konserwacji drewna. Wystarczy nałożyć go na oczyszczony mebel, odczekać 2-3 godziny aż wyschnie i gotowe.

Sprawdź najnowsze trendy w meblach meblach rattanowych.