upał

Lato w pełni, a kolejne dni zapowiadają się na prawdę ciepłe. Pojawia się więc pytanie jak przetrwać upał? Jak zadbać o swoją cerę i co zrobić, aby wyglądać świetnie nawet w gorące dni? Przedstawiamy kilka prostych trików, które pozwolą się czuć komfortowo niezależnie od panującej temperatury.

Każdy z nas czeka z upragnieniem na lato. Kiedy już ono przyjdzie, zastanawiamy się jak pokonać upał, szczególnie jeśli większość czasu spędzamy w mieście. Wysokie temperatury sprawiają, że zaczynamy odczuwać dyskomfort, więcej się pocimy, łapiemy częściej zadyszkę, nasze ręce i nogi są opuchnięte, a nasz makijaż spływa z twarzy. Przedstawiamy kilka trików, ktore pozwolą zachować się świeżo i lekko nawet w najbardziej upalny dzień.

Nawadniaj organizm

Latem najważniejsze jest aby nawadniać organizm. W upały wiele się polcimy, czyli wydalamy wodę z naszego organizmu. Dlatego tak ważne jest jej systematyczne uzupełnianie – minimum 3 litry wody dziennie. Dzień postaraj się zaczynać od szklanki letniej, miętowej herbaty. Obniży ona ciepłotę ciała, ale też świetnie orzeźwia! W ciągu dnia wypijaj napoje o umiarkowanej temperaturze co pozowli unikąć wychłodzenia lub nadmiernego rozgrzania organizmu.

Weź letni prysznic z samego rana
Przed wyjściem do pracy weź prysznic, ale nie zimny lecz letni. Pobudzisz ciało, zmyjesz wytworzony podczas snu pot i poczujesz orzeźwienie. Nie wycieraj się mocno ręcznikiem, aby nie rozgrzać nadmiernie ciała.
Ochładzaj skórę balsamem
Nie tylko po zejściu z plaży, ale nawet w trakcie dnia smaruj ciało balsamem chłodzącym. Jego lekka konsystencja sprawa, że szybko sie wchłonie, a ty poczujesz natychmiastową ulgę. Ponadto balsam zapewni dodatkową ochronę przed poparzeniami przez co możesz być spokojna o swoją zdrową i piękną opaleniznę.
Zadbaj o lekki strój
Latem staraj się ubierać w zwiewne stroje. Unikaj tkanin, które nie przepuszczają powietrza. Wybieraj bawełnę i len. Luźne strone zapewnią cyrkulację powietrza inaczej niż obcisłe i przylegające bluzki czy spodnie.
Woda termalna na orzeźwienie
W torebce miej zawsze wodę termalną lub wodę różaną. Pozwoli ona w każdej chwili odświeżyć skórę twarzy, dekoltu czy włosy. Nawilżony naskórek  stanie się bardziej gładki. Wybraną partię ciała spryskuj z odległości 15 cm, aby tylko lekko zwilżyć ciało, a nie rozmazać makijaż.