woda

W całej Europie trwa właśnie fala upałów. Często podczas tak wysokich temperatur czujemy się zmęczeni, ospali, bez energii. To typowa oznaka odwodnienia. W lecie powinniśmy szczególnie zadbać o odpowiednie nawodnienie naszych organizmów i dostarczać im wystarczającą ilość płynów, a więc około 2-2,5 litrów wody dziennie. Nasz organizm w mniej więcej 70% składa się z wody. Bardzo duże znaczenie dla zdrowia ma to, ile jej wypijamy oraz to, jaki ma ona skład i pochodzenie.

woda

Znane osobowości świata mediów w ostatnim czasie głośno wspierają kampanię przeciwko używaniu plastiku. Nie dość, że zanieczyszczenia świata przez plastikowe odpady zagraża naszemu środowisku, to w dodatku woda która przechowywana jest w plastikowych butelkach nie jest wolna od szkodliwych substancji uwalnianych do niej przez opakowanie.

Ale istnieje alternatywa dla kupowania wody w plastikowych butelkach. To woda jonizowana, która jest inwestycją w zdrowie. Tylko skąd wziąć taką wodę? Możesz w prosty sposób stworzyć zjonizowaną wodę zasadową za pomocą domowego jonizatora.

woda

 

Przy użyciu tego urządzenia szybko przygotujesz ze zwykłej kranówki zdrową wodę, która przywróci r ównowagę kwasowo-zasadową i będzie miała korzystne skutki dla twojego organizmu. Alkaliczna woda jonizowana zawiera duże ilości antyoksydantów, dzięki temu zapobiega wielu chorobom, potrafi zniwelować negatywne efekty zbyt kwasowej diety, a także utrzymuje odpowiednie pH organizmu. O prozdrowotnych właściwościach alkalicznej wody zjonizowanej świadczą liczne badania kliniczne oraz mnóstwo szeroko dostępnych publikacji książkowych na ten temat. W dodatku woda z jonizatora ma zmienione struktury molekularne, są one dwukrotnie mniejsze niż w wodzie, którą zwykle pijemy. To powoduje lepsze i sprawniejsze nawadnianie organizmu, lepszy transport minerałów, przyspieszenie procesów metabolizmu, a także szybsze usuwanie toksyn.

Jonizowana woda jest wytwarzana podczas procesu elektrolizy w specjalnie do tego przeznaczonych urządzeniach, tak zwanych jonizatorach. Wlewa się do nich zwykłą wodę, a następnie przepuszcza przez nią prąd elektryczny. Wówczas woda dzieli się na część alkaliczną oraz kwaśną. Te dwa rodzaje wody różnią się od siebie odmiennym wskaźnikiem pH a także potencjałem utleniania.

woda

Jonizatory wody można znaleźć w różnych przedziałach cenowych i w wielu różnych wariantach. Jeśli chcesz cieszyć się świeżą wodą alkaliczną na co dzień, to najlepszym rozwiązaniem będzie stacjonarne urządzenie montowane pod lub nad blatem w kuchni. Istnieją także przenośne urządzenia, które sprawdzą się na przykład w podróży. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Jonizatory.eu, która dystrybuuje jonizatory wody najbardziej renomowanych firm. Koszt takiego urządzenia zwraca się po około roku użytkowania. Tak więc jeśli zrezygnujesz z butelkowanej wody, po roku możesz cieszyć się poprawą stanu twojego organizmu, oszczędnością dla kieszeni, a także przyczyniasz się do ochrony środowiska.

wodawoda