Kolagen w kosmetologii znany jest od kilkudziesięciu lat i nadal jest to białko, które stanowi najskuteczniejszą broń w walce z objawami starzenia. Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność i młody wygląd, ponieważ zmniejsza się produkcja kolagenu. Kolagen to substancja występująca naturalnie w organizmie, nazywana też „białkiem młodości”, stanowiąca 30% masy białka ludzkiego i 70% białek skóry. Zawiera 19 aminokwasów, m.in. hydroksyprolinę i hydroksylizynę, niewystępujące w innych białkach.

FORMUŁA COLLIQ BEAUTY SKINAX2

Preparat ColliQ Beauty Skinax2 jest idealnym uzupełnieniem profesjonalnej pielęgnacji skóry, wymagającej dogłębnej odnowy oraz ochrony przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Preparat zawiera w 100% naturalny kolagen typu I (dominująca forma kolagenu w skórze człowieka) o masie cząsteczkowej poniżej 2000 Da. Wiele analiz prowadzonych przez renomowane jednostki badawcze na całym świecie potwierdza, że suplementy z kolagenem o takiej masie cząsteczkowej mogą opóźniać związane z wiekiem zmiany w macierzy zewnątrzkomórkowej, zwiększać syntezę kolagenu oraz zmniejszać aktywność enzymów odpowiedzialnych za degradację kolagenu, a tym samym pomaga zachować dłużej młodą i gładką cerę.

Formuła Skinax2 odpowiada za fenomenalne efekty w zakresie zachowania jednolitego kolorytu oraz przywrócenia blasku skóry. Zawarte w niej naturalne składniki bioaktywne o silnych właściwościach przeciwutleniających redukują niedoskonałości skóry, zmniejszając czerwone i oliwkowe przebarwienia, zmiany trądzikowe, cienie pod oczami oraz plamy starcze.
Skuteczność formuły Skinax2 została potwierdzona w badaniach klinicznych oraz uzyskała pozytywną opinię konsumentek we Francji. Dodatek witaminy C, pozyskiwanej wyłącznie z naturalnych źródeł –aceroli i rokitnika, wspomaga syntezę kolagenu. Połączenie formuły Skinax2 oraz kolagenu stanowi zatem idealny zestaw opóźniający efekty chronologicznego starzenia się, doskonale uzupełniając niedobory kolagenu w skórze, która z wiekiem ma coraz mniejszą zdolność do jego samodzielnego wytwarzania. Ta substancja powoduje, że skóra zachowuje gęstość, jędrność i elastyczność, oraz przyczynia się do utrzymania zdrowego wyglądu.

„Suplementacja kolagenem ColliQ Beauty Skinax2 daje długofalowe efekty i jest idealnym wsparciem dla profesjonalnych kosmetyków.” mgr Agata Romańska-Kistela, pełnomocnik dziekana ds. kosmetologii KWSPZ.

kolagen

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia przeprowadziła badania na grupie studentek-ochotniczek, które sprawdziły skuteczność tego nutriceutyku, a uzyskane rezultaty były wysoce zadawalające.

Zaobserwowano:
• poprawę wyglądu i elastyczności skóry,
• zmniejszoną widoczność blizn i przebarwień po trądziku,
• rozjaśnienie cieni w okolicach oczu.

Wobec powyższych zadowalających efektów oraz samych pozytywnych opinii planuje się dalsze badania konsumenckie tego preparatu w ramach prac dyplomowych studentów KWSPZ.

Opracowanie: dr inż. Paulina Liszka, prodziekan Wydziału Promocji Zdrowia, wykładowca KWSPZ.

artykuł we współpracy z marką COLLIQ