Święta dla większości ludzi  to dość stresujący czas. Zanim poczuje się świąteczną atmosferę trzeba przejść przez okres porządków, zakupów, przystrojenia domu i kuchennych prac. Nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę.

Zorganizuj sobie te ostatnie dni  grudnia tak by w czasie świąt móc spędzać chwile z najbliższymi. Mamy kilka porad, dzięki którym świąteczny nastrój nie tylko zagości w każdym domu już przed świętami, ale przede wszystkim nie zakłóci radości świętowania

Nie kupuj prezentów na ostatnią chwilę

Wiele osób popełnia ten błąd i zabiera się za szukanie drobiazgów dla najbliższych dzień przed świętami, a nawet i w samą wigilie, co skutkuje panicznym bieganiem po sklepach i spędzaniem czasu w ogromnych kolejkach. Czas na zakupy zaplanuj sobie na tydzień, bądź dwa tygodnie przed świętami. Nie psuj sobie świątecznego nastroju! Poświęcając czas na wcześniejszy zakup prezentów dużo zyskasz. Będziesz mieć więcej czasu na przemyślane zakupy  i czas na staranne zapakowanie prezentów dla bliskich.

Zapakuj prezent najpóźniej dzień przed wigilią

Pakując prezenty pamiętajmy o zasadzie: im mniej tym więcej. Jednokolorowy, biały lub brązowy papier, do tego kawałek sznurka lub czerwona, satynowa wstążka i wycięte geometrycznie symbole świąt (choinki, aniołki, renifery, gwiazdki i bombki), przygotowane z papieru będą idealnym rozwiązaniem. Na takie zapakowanie prezentów poświęcisz niewiele czasu, nie nadwyrężysz budżetu, a efekt będzie bardzo świąteczny.

Kuchenne rewolucje – co możesz przygotować wcześniej?

Dzień przed wigilią możesz przygotować takie potrawy jak kutia, kluski z makiem czy wigilijną kapustę. Noc to idealny okres na przenikanie smaków. Spokojnie możesz również przyrządzić rybę w galarecie dzięki czemu unikniesz stresu „Ojej, galareta jeszcze w płynie!”. W tym dniu możesz również przygotować  kompot z suszu, rybę po grecku oraz słodkie wypieki.

Generalne porządki z Mill Clean

Na co dzień każdy z nas stara się odkładać każdą rzecz na miejsce dla niej przeznaczone, lecz przed świętami sprzątamy więcej i dokładniej. Sprzątamy każdy kącik, myjemy oknanabłyszczamy podłogi. Podziel sobie części domu i rozłóż na parę dni, kuchnie pozostaw sobie na koniec ze względu na nadchodzące gotowanie. Do bieżących zabrudzeń i trudnych, tłustych plam w przestrzeni kuchennej balsam czyszczący Kuchnia może stać się idealnym rozwiązaniem. Ustal harmonogram sprzątania. Niech każdy w domu wie, co ma robić. Dzięki temu w świąteczny poranek wystarczy tylko odkurzyć mieszkanie i nakryć do wigilijnego stołu. Ostatnie umycie podłóg przed świątecznymi chwilami na pewno umili swoim zapachem balsam Świąteczny Nastrój.

 Wrzuć na luz

Boże Narodzenie to nie egzamin, a kolacja wigilijna nie jest sprawdzianem twoich umiejętności kulinarnych. Na swojej liście zajęć zostaw tylko to, co naprawdę trzeba zrobić, resztę wykreśl. Podziel obowiązki na wszystkich domowników.  Stres i przejmowanie się drobiazgami może zabić cały nastrój. Barszcz nie musi być idealnie czerwony, a choinka nie musi być przystrojona symetrycznie. Wystrój domu zaplanuj wcześniej by nie stresować się krzywo wiszącą bombką.

Zadbaj o siebie

Cały czas myślisz o tym by potrawy były pyszne, by mieszkanie było wystrojone, by każda bliska osoba otrzymała prezent, ale czy pomyślałaś o sobie? Zrób kilka rzeczy wcześniej by przed wigilijną kolacją wziąć relaksującą kąpiel. Ubierz wystrzałową sukienkę, zrób makijaż, a na pewno poczujesz się świątecznie!

Cisza przy stole?

Nastrój i uroczysty charakter wigilijnej kolacji sprawia, że przy stole może na chwilę wybrzmieć niezręczna cisza. Delikatny i cichy podkład muzyczny, składający się z kolęd czy świątecznych piosenek zapewni komfort podczas jedzenia i podsyci świąteczny nastrój.

Pamiętaj o rzeczy najważniejszej – uśmiech! Jeśli przygotowujesz się do gwiazdki bez uśmiechu nie licz na to, że poczujesz magię świąt. Śmiej się jak najwięcej i szukaj małych powodów do radości. Porozmawiaj z bliskimi, powspominaj, obejrzyj świąteczny film lub wybierz się na rodzinny spacer.

Marka Mill Clean była Partnerem na naszych Warsztatach z Gwiazdą i wzbudziła ogromne zainteresowanie blogerek i influencerek.

Święta dla większości ludzi  to dość stresujący czas. Zanim poczuje się świąteczną atmosferę trzeba przejść przez okres porządków, zakupów, przystrojenia domu i kuchennych prac.

Święta dla większości ludzi  to dość stresujący czas. Zanim poczuje się świąteczną atmosferę trzeba przejść przez okres porządków, zakupów, przystrojenia domu i kuchennych prac.

Święta dla większości ludzi  to dość stresujący czas. Zanim poczuje się świąteczną atmosferę trzeba przejść przez okres porządków, zakupów, przystrojenia domu i kuchennych prac.

Artykuł powstał we współpracy z marką Mill Clean.

fot Jarosław Antoniak