“1983” to pierwszy polski serial, który już 30 lipca zostanie wyemitowany na Netflixie. Niedawno odbyła się uroczysta premiera serialu. Pojawili się na niej nie tylko aktorzy związani z serialem, ale też wiele gwiazd polskiego show-biznesu. 

“1983” to serial w reżyserii Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Agnieszki Smoczyńskiej i Olgi Hajdas. Ukazuje on alternatywną wersję polskiej historii. Serial rozgrywa się w czasach zimnej wojny. Jednak tajemniczy atak z 1983 roku na zawsze wymazuje marzenia Polaków o wyzwoleniu spod jarzma Związku Radzieckiego.

Mija kolejne dwadzieścia lat, a zimna wojna między mocarstwami trwa nadal. Jednak młody student prawa – w tej roli Maciej Musiał i skompromitowany oficer śledczy – w tej roli Robert Więckiewicz, odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę. W 2003 roku mija dwadzieścia lat względnego pokoju i dobrobytu.

Przywódcy reżimu wcielają jednak w życie tajny plan wymyślony wspólnie z tajemniczym przeciwnikiem z lat 80. Ma on zmienić Polskę i odmienić losy całego świata. Jednak intryga zostaje odkryta, więc rządzący nie cofną się przed niczym, aby zachować wszystko w tajemnicy.

1983

fot. www.instagram.com/kazu_makeup

View this post on Instagram

Prawdę trudno jest odkryć.

A post shared by 1983 (@1983netflix) on