Wigilijna kolacja w wyjątkowej atmosferze z szumem morza w tle? Polacy coraz częściej wybierają kurorty nad polskim Bałtykiem, które okazują sie idealnym miejscem na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia. Nadmorskie hotele w tym okresie oferują specjalne pakiety świąteczne. Co wybrać?

Codzienny pośpiech, praca do późna, zbyt mało czasu na pełny relaks. Dlatego marzymy o chwili dla siebie i bliskich, o kilkudniowym wypoczynku oraz o prawdziwie białym Bożym Narodzeniu. I jak wynika z szacunków hotelarzy, coraz częściej realizujemy te plany.

Ruch turystyczny w okresie świątecznym wzrasta z roku na rok – mówi Kinga Łata, dyrektor operacyjna sieci hoteli Zdrojowa Invest & Hotels. I tłumaczy, że wynika to z wielu czynników, takich jak coraz lepsza baza turystyczna nad Bałtykiem, specjalna oferta świąteczna wielu hoteli, poprawiająca się sytuacja finansowa Polaków, a w pewnym stopniu także większa gotowość do odejścia od tradycji.

– Ta ostatnia kwestia jest stereotypem, który staramy się łamać. Bo kto powiedział, że święta poza domem nie mogą oznaczać tradycyjnych dwunastu potraw na stole i kolorowych prezentów, leżących pod choinką? – dodaje Kinga Łata.

Gwarancja najlepszych tradycji

Aby swoim gościom zapewnić wszystko, czego potrzeba w tym wyjątkowym okresie, dobre hotele proponują specjalne pakiety świąteczne. Co znajdziemy w nich w tym roku?  Oprócz wygodnego pokoju i hotelowego śniadania – znajdziemy tradycyjne świąteczne elementy.

Obowiązkowym punktem na pewno będzie uroczysta kolacja wigilijna.  Aby w pełni poczuć bożonarodzeniowy klimat, niezbędna jest także choinka, najlepiej własnoręcznie przystrojona. Wiele hoteli oferuje wspólne ubieranie świątecznego drzewka. Niektóre z nich, np. kołobrzeski Sand Hotel**** oraz Diune Hotel***** & Resort przygotowują nawet specjalne warsztaty z tworzenia świątecznych ozdób.

Jeszcze więcej proponuje świnoujski Radisson Blu Resort, w którym przed świętami będzie można wspólnie przygotować ozdoby choinkowe, dekorować pyszne pierniki, a także własnoręcznie stworzyć tradycyjne kartki świąteczne.

Czas Bożego Narodzenia powinien oddziaływać na wszystkie zmysły. Oprócz widoku ubranej choinki, smaku wigilijnych potraw, zapachu piekących się pierników i czasu spędzonego w gronie najbliższych, tę szczególną atmosferę tworzą kolędy. Dlatego Diune Hotel***** & Resort w Kołobrzegu oferuje wspólne kolędowanie z doświadczonym muzykiem – pianistą, a Sand Hotel**** w tegoroczne święta zaprasza na świąteczny recital trębacza Roberta Słobodziana.

Nie zabraknie także wizyty z dalekiej północy. – We wszystkich naszych hotelach obowiązkowym gościem będzie Święty Mikołaj. W jego przepastnych sakwach znajdą się upominki dla dzieci i dorosłych – zapowiada Kinga Łata.

Święta pełne spokoju? Kierunek: Bałtyk

Pełen relaks zamiast zmywania

Jednak tym, co wyróżnia spędzanie świąt nad morzem, jest możliwość dodatkowego relaksu. Dzięki pozbyciu się wszystkich kuchenno-domowych obowiązków, możemy mieć prawdziwe kilkudniowe wakacje pod koniec grudnia. To wartość nie do przecenienia zwłaszcza po zwykle dynamicznym okresie przedświątecznej gorączki.

Nic nie działa tak dobrze na zmęczone pracą umysł i ciało, jak błogie odprężenie w nowoczesnych strefach SPA. Baseny, sauny i jacuzzi to podstawowe wyposażenie niemal wszystkich naszych hoteli –podkreśla dyrektor operacyjna Zdrojowa Invest & Hotels. – Niektóre placówki oferują dużo więcej: na przykład w kołobrzeskim Marine Hotel***** & Ultra Marine zapewniamy łaźnię parową i aromatyczną, grotę śnieżną i tepidarium. Z kolei w Radisson Blu Resort w Świnoujściu zbudowaliśmy nowoczesny aquapark, przez cały rok gwarantujący możliwość prawdziwego wodnego szaleństwa – dodaje Kinga Łata.

Pełnię szczęścia i relaksu pomoże osiągnąć podwieczorek w formie bufetu. A nadmiarowe świąteczne kalorie spalą ćwiczenia w hotelowych siłowniach i salach fitness. Można też wybrać się też na poranny aqua-aerobic w basenie.

Święta pełne spokoju? Kierunek: Bałtyk

Wyjątkowy program sportowy  na święta zapowiada Marine Hotel***** & Ultra Marine w Kołobrzegu, w którym zajęcia poprowadzi Agnieszka Rylik – Mistrzyni Świata w boksie zawodowym, a do tego rodowita kołobrzeżanka.

Kinga Łata zwraca uwagę, że nie wolno zapomnieć także o specjalnych atrakcjach dla dzieci.

To w końcu dla nich święta są najbardziej magiczną, wyczekiwaną przez cały rok chwilą. Dlatego pomyśleliśmy o rodzinnych grach i zabawach, salach ze świątecznymi animacjami i zimowych konkursach dla najmłodszych. Na przykład w Sand Hotel**** proponujemy zajęcia z rytmiki dla dzieci z instruktorem oraz zajęcia plastyczne z elfami – mówi ekspertka.

Święta – nadzieja na śnieg?

Jedyne, czego hotele zapewnić nie mogą, to śnieg. Jednak słoneczna i pusta plaża też będzie zachęcać do spacerów nad brzegiem morza. A warto także pamiętać, że dobroczynny dla naszych organizmów jod osiąga najwyższe stężenie właśnie zimą. Boże Narodzenie nad morzem może być zatem nie tylko czasem relaksu, ale i pożytkiem dla zdrowia. 

Święta pełne spokoju? Kierunek: Bałtyk

artykuł powstał we współpracy z marką Zdrojowa Invest & Hotels