Z problemem zanieczyszczonego powietrza spotykamy się w wielu polskich miastach. Jest to uciążliwy problem szczególnie jeśli przemieszczamy się spacerując lub jadąc rowerem. Kilka dni temu ruszyła nowa kampania antysmogowa, której twarzą zostało wiele polskich gwiazd.

Kampania “Pierwsza doba bez smogu”  ma na celu zwrócenie uwagi Polaków na problem smogu. To właśnie Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Wynika to ze stylu naszego życia, ale też nawyków jak palenie śmieci, spalanie złej jakości węgla w piecach czy jazdy samochodem.  Aby sytuacja mogła się zmienić niezbędne jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa. Ważne jest więc wykształcenie nowych nawyków i zmiana codziennych przyzwyczajeń.

Aby promować wiedzę na temat smogu i zagrożeń jakie za sobą niesie Global Compact Network Poland i Grupa Walk ruszyły z nową kampanią “Pierwsza doba bez smogu”. Udział w niej mogą wziąć każdy. Warunkiem jest nagranie filmu, na którym wstrzymuje powietrze, wstawi go na swój profil na Instagramie i oznaczy @wstrzymajsmog. Celem akcji jest zebranie 24 godzin bez smogu.

Ambasadorami kampanii zostało wiele gwiazd i znaczących polskich osobistości. Wśród nich znalazł się Robert Korzeniowski, ks. Adam Boniecki, Krzysztof Materna, Małgorzata Foremniak, Joanna Jabłczyńska, Krzysztof Zanussi, Mateusz Damięcki, Magda Gessler, Ewa Ewart, Paweł Deląg, Zofia Zborowska i wielu innych.

Sprawdź jak chronić skórę przed smogiem.