postanowienia

Postanowienia noworoczne są chyba nieodłącznym elementem rozmyślań nad samym sobą właśnie na początku nowego roku. Naszym zdaniem są one potrzebne aby stać się lepszą i osiągnąć zamierzone cele. Dlatego zdecydowanie warto zastanowić się nad zmianami i wprowadzić je w życie!

Początek roku jest najlepszym momentem na refleksje i wyciągnięcie wniosków z tego co dobre i złe wydarzyło się w naszym życiu. To najlepszy moment na rozliczenie się ze sobą i zastanowienie się nad tym co chcemy osiągnąć w nadchodzącym roku. Czy chcemy stać się lepszą żoną czy matką? Czy jesteśmy z siebie zadowolone? Nad czym warto popracować mniej, a nad czym bardziej? Dzięki odpowiedzi na te pytania rodzą się postanowienia noworoczne.

Jak dotrzymać postanowienia noworoczne?

Przede wszystkim nie planuj ich dużo. Trudniej jest zrealizować całą listę postanowień niż tylko kilka. Wystarczy, że będą one konkretne i faktycznie w naszym zasięgu. Aby zrealizować postanowienia z naszej listy warto je rozplanować i rozłożyć ich realizację w czasie. Niektóre wykonasz od razu, inne pewnie zajmą więcej czasu, ale to dobrze. Małymi krokami dojdziesz do celu co na pewno sprawi, że będziesz bardziej szczęśliwa z ich osiągnięcia.

Jak wyznaczyć swoje postanowienia?

Przede wszystkim spójrz na nie realistycznie. Zastanów się nad tym co przyniesie ci szczęście i jest do wykonania. Oto kilka naszych propozycji, które na pewno każda z nas jest w stanie zrealizować.

1. Rzucę palenie

Jeśli dużo palisz warto pomyśleć o swoim zdrowiu. Palenie papierosów jest jednym z najgorszych nałogów. Prowadzi do wystąpienia licznych chorób w tym raka i przede wszystkim jest kosztowne. Rzucanie palenia nie jest łatwe i na pewno od razu nie pozbędziesz się tego nałogu. Małymi krokami zacznij palić jednego papierosa mniej, aż w końcu palenie nie będzie ci potrzebne.

2. Schudnę

To chyba najpopularniejsze postanowienie noworoczne. Wymaga ona zmiany dotychczasowego trybu życia i diety, ale jest możliwe do realizacji. Wystarczy, że do swojej diety wprowadzisz więcej warzyw, owoców, a zrezygnujesz z pieczywa czy tłuszczów. W połączeniu z kilkuminutowym treningiem już po kilku tygodniach poczujesz zmiany.

3. Odwiedzę kraj o którym od dawna marzę

Podróżowanie jest wspaniałe. Nowi ludzie, miejsca i doświadczenia to najcenniejsze co może przynieść nam podróżowanie. Dlatego jeśli od dawna marzysz o wyjeździe do egzotycznego kraju po prostu to zrób. Zaplanuj pułap wydatków na podróż i zacznij odkładać pieniądze. Im szybciej zaczniesz tym prędzej udasz się w wymarzoną podróż.

4. Będę bardziej zorganizowana

Jeśli nie udaje ci się zrealizować wszystkich codziennych zadań to oznacza, że potrzebujesz lepszej organizacji. Spisuj rzeczy, które musisz wykonać i je realizuj zgodnie z listą. To na prawdę pomaga.

5. Będę bardziej oszczędna

Wiele z nas wydaje pieniądze często na zbędne rzeczy. Zastanów się czy kolejna sukienka, szpilki czy bluzka są ci potrzebne. Jeśli tak to oczywiście je kup. Jeśli w twojej szafie jest kilka modnych zestawów odłóż pieniądze na inny cel.