Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W najbliższą niedzielę, czyli 13 stycznia po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem Jurek Owsiak i jego fundacja będą kwestować na rzecz zakupu nowoczesnego sprzętu do szpitali dziecięcych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na stale wpisała się w kalendarz styczniowych wydarzeń. Jurek Owsiak wraz ze swoją fundacją zagrają po raz 27. W tym roku zbierać będą na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do szpitali dziecięcych. W sprzęt zostaną zaopatrzone placówki z oddziałami II i III stopnia referencyjności. Są to takie placówki, które mają możliwość specjalistycznego diagnozowania i przeprowadzają konsultacje najcięższych przypadków medycznych wśród dzieci. W Polsce jest 50 takich placówek, więc możemy się spodziewać, że już niedługo będzie w nich funkcjonować nowy sprzęt z charakterystycznym czerwony serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jam możemy wspomóc WOŚP?

W całej Polsce w niedzielę na ulicach pojawią się wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą mieć przy sobie charakterystyczne puszki, do których każdy z nas będzie mógł wrzucić kilka złotych. Można brać również udział w internetowych licytacjach. Wiele polskich gwiazd przekazało na licytację swoje przedmioty. I tak będzie można wylicytować plecaki Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana, które para miała ze sobą podczas programu Azja Express, spotkanie i lunch Robertem Lewandowskim,Małomiasteczkowy Kiosk Dawida Podsiadło, suknię Joanny Krupy z kampanii reklamowej Neo Nail, tydzień metamorfozy od Ewy Chodakowskiej czy lot szybowcem z Robertem Biedroniem.

 

Koncerty WOŚP – gdzie się wybrać?

W każdym większym mieście w Polsce odbędą się specjalne koncerty. Na scenach wystąpią największe polskie gwiazdy i lokalni wykonawcy. W Warszawie będzie można bawić się między innymi przy piosenkach Tabu, Margaret, Zalewski, Lao Che oraz Nocnego Kochanka. W Gdańsku z kolei zaśpiewają takie gwiazdy jak Blue Cafe, Varius Manx czy Kasia Stankiewicz. Poznaniacy będą mogli bawić się razem z Eleanor Gray, Spontaniczną Grupą Muzyczną, Negativ, Rock Imagination, Łoną i Webberem, a we Wrocławiu Alicja Janosz, Tymon Tymański oraz Wroclove Guitar Top i Alpha Dog.

Tradycyjnie o godzinie 20:00 na niebie rozbłyśnie Światełko Do Nieba. W tym roku WOŚP zrezygnowało z pokazu fajerwerków w Warszawie i zachęca również inne miasta do rezygnacji z tej formy świętowania. Wszyscy zgromadzeni na pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie będą przez kilka minut mogli podziwiać pokaz laserów. Taka decyzja jest spowodowana tym, że lasery nie wywołują hałasu i tym samym nie wzbudzają strachu u zwierząt.

Więcej informacji dostępnych jest a stronie WOŚP.