Mleczarnia EkoŁukta Sp. z o.o. jest niedużym przedsiębiorstwem mleczarskim położonym pomiędzy Olsztynem, a Ostródą, na czystych terenach Warmii i Mazur. Od samego początku głównym celem działalności jest produkcja certyfikowanej żywności ekologicznej.

Widząc wzrastające, także w Polsce, zapotrzebowanie na żywność zdrową, naturalną, opartą na tradycyjnych recepturach, a przede wszystkim bezpieczną, Ekołukta stara się zaspokoić oczekiwania klientów.

Produkcja odbywa się w sposób tradycyjny, a wiele czynności w naszym zakładzie jest wykonywanych ręcznie, bez udziału maszyn. Przyjazne środowisku przyrodniczemu metody produkcji połączone z najwyższej jakości surowcem pozyskiwanym z ekologicznych, regionalnych upraw i hodowli rolniczych decydują o wyjątkowości naszych serów, jogurtów i twarogów.

W wyrobach mleczarskich marki EkoŁukta odnajdą Państwo naturalne składniki nieskażone chemicznymi dodatkami, aromat przenoszący na mazurskie łąki, a przede wszystkim niepowtarzalne walory smakowe.
Najwyższą jakość i pełne bezpieczeństwo oferowanych produktów potwierdza nasz ekocertyfikat.

Do konkursu Influencer’s Top zgłoszone zostały eko serki: naturalny, czekoladowy i waniliowy.

EKO Serek waniliowy to połączenie serka twarogowego z naturalnym aromatem waniliowym. Idealny na śniadanie, jako przekąska lub dodatek do sernika na zimno czy naleśników. Jedynym alergenem jest mleko.

Składniki: twaróg* (z mleka), śmietanka*, cukier trzcinowy*, naturalny aromat waniliowy.
* – z rolnictwa ekologicznego

EKO Serek czekoladowy to połączenie serka twarogowego z najprawdziwszą belgijską ekologiczną czekoladą. Idealny na śniadanie, jako przekąska lub dodatek do sernika na zimno czy naleśników.

Składniki: twaróg* (z mleka), śmietanka*, cukier trzcinowy*, kuwertura czekoladowa* 1,9%, (zawiera lecytyny z soi), kakao*.
*- z rolnictwa ekologicznego

EKO Serek Naturalny bez dodatków! Tylko dwa składniki! 

Składniki: twaróg* (z mleka), śmietanka*.
*- z rolnictwa ekologicznego.