Naturalnie polska NUTKA to fitokosmetyki tworzone z pasją, doświadczeniem i przekonaniem, że piękno i bogactwo natury jest największą inspiracją i radością życia. Poszukujemy i znajdujemy innowacyjne oraz skuteczne rozwiązania dla najlepszego efektu kosmetycznego, a tym samym komfortu, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia każdego z nas. 

Marka Nutka do konkursu zgłasza:

HIPOALERGICZNY KREM MYJĄCY 

len | echinacea

Został stworzony, aby zapewnić uczucie łagodnego ukojenia i nawilżenia całego ciała przy dokładnym oczyszczeniu. Receptura kosmetyku została oparta na starannie dobranych, delikatnych substancjach myjących, aktywnych składnikach utrzymujących barierę naskórkową oraz różnorodności świata roślin.

Bogata, hipoalergiczna formulacja sprawi, iż codzienna higiena atopowej, szczególnie wrażliwej i łatwo ulegającej podrażnieniom skóry stanie się pielęgnacyjną przyjemnością, uzupełnioną delikatną, bezalergenową kompozycją zapachową.

CO NAS WYRÓŻNIA?

  • łagodne składniki myjące pochodzenia naturalnego
  • ekstrakt z LNU wpływa łagodząco i nawilżająco na skórę, wspiera działanie przeciwzapalne
  • ekstrakt z ECHINACEI łagodzi podrażnienia i odżywia skórę

MAMY NA TO DOWODY:

  • 90% osób potwierdza efekt łagodzenia podrażnień
  • min. 85% receptury kremu myjącego to składniki pochodzenia naturalnego
  • pozostawia skórę gładką, miękką w dotyku i poprawia nawilżenie skóry u 80% przebadanych kobiet

Nutka – FITOKOSMETYKI INSPIROWANE NATURĄ


Współcześnie skóra bywa przeciążona stresogennymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego zastosowaliśmy niskodrażniące, łatwo przyswajalne składniki aktywne, aby zniwelować ryzyko podrażnień i dać skórze ukojenie.

LEN

Linum usitatissimum L.

Len  jest rośliną dwuliścienną, należącą do rodziny lnowatych (Linaceae). Nasiona lnu wraz z innymi pochodnymi roślinnymi ze względu na właściwości przeciwzapalne to skuteczny środek przeciwtrądzikowy, z powodzeniem wykorzystywany również do leczenia egzemy, dermatoz i łuszczycy. Obfitość śluzu w nasionach lnu sprawia, że są stosowane w łagodzących preparatach nawilżających (ukierunkowanych na twarz i ciało) oraz nawilżających preparatach do pielęgnacji włosów. Zawarty w lnie kwas linolenowy posiada udowodnione właściwości kosmetyczne ze względu na funkcje bariery ochronnej oraz korzystne właściwości na włosy.

JEŻÓWKA

Echinacea angustifolia rodzina Asteraceae (Compositae).

Z uwagi na działanie immunostymulujące, ekstrakt z jeżówki ma działanie przeciwtrądzikowe, stymuluje usuwanie martwych komórek i mikroorganizmów oraz pobudza regenerację tkanek. Szczególnie ukierunkowany jest w pielęgnacji wrażliwej i podrażnionej skóry. Działanie immunostymulujące ekstraktu z jeżówki odgrywa ważną rolę w ochronie skóry przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Ekstrakt z jeżówki przyśpiesza gojenie się ran i podrażnień, z tego względu
wykorzystywany jest do leczenia takich dolegliwości skóry jak zapalenie, egzema sucha, łuszczyca, liszaj, a także poparzeń, opryszczki wargowej, wrzodów, zapalenia pochwy, stanów zapalnych po zabiegach chemioterapii.