Restauracja PAPU to magiczne miejsce, które od 14 lat łączy w sobie tradycję i różnorodność polskich smaków. Kameralna przestrzeń położona jest przy Al. Niepodległości, w sercu starego Mokotowa, w otoczeniu zieleni i przedwojennych kamienic.

Przekazywane z pokolenia na pokolenie receptury dań – konsekwentnie odtwarzane i precyzyjnie wykonywane, a do tego różnorodność pochodząca z regionalizmu i prawdziwy smak polskich potraw – to wszystko zamyka się za drzwiami PAPU.

Miejsce z charakterem

Mokotowska restauracja to jeden z bardziej rozpoznawalnych i smakowitych adresów na terenie Warszawy. Uhonorowana licznymi nagrodami i chwalona przez znane polskie i zagraniczne osobistości. Klimatyczna i przytulna, luksusowa wersja miejsca serwującego tradycyjne, ojczyste dania. Wnętrza urządzone zostały w klasycznym stylu, dopracowane w każdym szczególe, pełne obrazów, świeżych kwiatów i miękkich, lejących się tkanin oraz przyciemnionego światła, które doskonale tworzy nastrój tej przestrzeni.

Polska kuchnia, nasza kuchnia

Nic nie opisze lepiej danego kraju jak ojczyste potrawy. Przygotowywane i udoskonalane od wieków, charakteryzują się prostotą i niepowtarzalnym smakiem. Kojarzą się z domem, dzieciństwem i świętami. Pierogi, bigos, grzyby, ogórki kiszone czy klasyczny schabowy z kapustą zasmażaną. Te smaki mamy w pamięci i sercu, za nimi tęsknimy będąc za granicą i do nich powracamy nie tylko z powodów sentymentalnych. Przyrządzone z najlepszych krajowych produktów są kwintesencją polskości i powodem do dumy, którym możemy pochwalić się przed przyjaciółmi z różnych stron świata.

Takie są też potrawy tworzone i serwowane w PAPU. W przystawkach znajdziecie tu m.in. – śledzia w oleju lnianym, placki ziemniaczane i doskonałe pierogi. W daniach głównych: klasyczny schabowy z kostką, stek z polędwicy wołowej i filet z jesiotra. Na deser możecie z kolei rozważyć: puszysty sernik, tartę jabłkową lub tort bezowy. Dobrze znane wszystkim smaki zostały „podbite” tu kunsztem szefa kuchni, produktami najwyższej jakości i towarzystwem starannie dobieranych do nich win. W PAPU jest tradycyjnie i jest zdecydowanie dobrze.

Wkładka na nudę

By tradycjonalizm nie kojarzył się gościom ze stagnacją i nudą PAPU przygotowało sezonowe menu oparte o składniki i receptury polskich dań. Jest ono swoistą podróżą po tradycji kulinarnej różnych regionów nadwiślańskiego kraju. Dzięki niemu goście będą mogli poznać m.in. dania śląskie czy dania z regionu Pomorza. Zawiera ono 3 pozycje odzwierciedlające daną kuchnię z wykorzystaniem ingredientów dla niej charakterystycznych. 

Wkładka z Pomorza (od 25 marca)

  • Zupa rybna z sandaczem i mulami.
  • Sałatka z wędzonym dorszem, jabłkami w trawie żubrowej, chipsem z jarmużu i dressingiem śmietanowo-jogurtowym.
  • Legumina z pieczonych jabłek na kruszonce piernikowej z lodami cynamonowymi.

Artykuł powstał we współpracy z marką PAPU.