Są hotele tylko dla dorosłych i wcale nie dla tego, że dysponują Greyowskimi pokojami zabaw. Przede wszystkim dlatego, żeby nic i nikt nie zakłócał wypoczywającym odpoczynku. 

Poniżej kilka propozycji spędzenia weekendu tylko we dwoje – miejsca dedykowane osobom dorosłym, ewentualnie ze starszym dzieckiem.

QUADRILLE CONFERENCE & SPA

Butikowy hotel w Gdyni, gdzie motywem przewodnim jest „Alicja w Krainie Czarów”. To elegancja i magia tworzą to miejsce bardzo wyjątkowym. Apartamenty w Quadrille są bardzo różne, wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy ma swój styl i urządzony jest w innym duchu. Duchu nazwiska … Quadrille Conference & Spa dysponuje 9 apartamentami.

MANOR HOUSE

Ten pięciogwiazdkowy Pałac Odrowążów oraz czterogwiazdkowy hotel w historycznej Stajni Platera i Termach Zamkowych to najlepszy holistyczny hotel Spa w Polsce. W strefie Spa korzystać możemy z  autorskiego programu Alchemia Zdrowia ®, zregenerować siły w klimatycznych Łaźniach Rzymskich, pobudzić energię życiową w Komnacie Biowitalności czy zanurzyć się w bezchlorowym basenie z plazmatyczną wodą ożywioną metodami Grandera. Dodatkową siłą tego magicznego miejsca jest Ogród Medytacji z miejscami mocy: Kamiennym Kręgiem Mocy, spiralą energetyczną, Ogrodem Zen i Piramidą Horusa. Swoją drogą zupełnie nie dziwi mnie fakt, że hotel dedykowany jest wyłącznie dla osób dorosłych, bo jak tu korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw w towarzystwie maluchów? Gdzie? Chlewiska koło Szydłowca (woj. mazowieckie).

STODOŁA 7

Butikowy hotel otoczony lasem, gdzie natura współgra z nowoczesnością. Wnętrza bardzo designerskie, nowoczesne i pomysłowe. Stodoła 7 to pięć luksusowych apartamentów, które mogą pomieścić od 2 do 15 osób. Kuchnia autorska typu „z pola na stół” czyli slow w nowoczesnym wydaniu. Stodoła 7 dysponuje niedużym, za to bardzo ciekawie zaaranżowanym basenem oraz saunami fińskimi i jacuzzi. Stodołę 7 znajdziecie w Osieku (woj.pomorskie). Idealne miejsce dla koneserów designu, osób dbających o każdy detal. Miejsce gdzie zaszyjesz się w pięknie z odrobiną luksusu.

NA SKRAJU CZASU

Przecudowna agroturystyka, gdzie czas trochę jakby się zatrzymał, a na pewno już zdecydowanie płynął wolniej. Miejsce, w którym delektujemy się ciszą, naturą i sobą. Z tego właśnie względu agroturystyka zaprasza przede wszystkim osoby dorosłe, a dzieci powyżej 6 roku życia. Właściciele Na Skraju Czasu zapraszają gości do swojego domu, gdzie przygotowali 3 cudowne pokoje z łazienkami. Na Skraju Czasu to trochę takie miejsce marzeń. Jedziesz aby odpoczywać w takim pięknym otoczeniu i cieszyć się ciszą i spokojem. Gdzie? Sołtysy (woj. opolskie).