Fotel to bardzo towarzyski mebel. Najczęściej spotyka się go u boku sofy lub narożnika. Lubi przede wszystkim salony i pokoje dzienne ale nie pogardzi sypialnią, biblioteką, gabinetem czy pokojem gościnnym. Często jest ulubieńcem domowników, którzy po intensywnym dniu marzą o chwili wytchnienia.


Tym bardziej witamy kolejne nietuzinkowe produkty w plebiscycie Influencer’s TOP 2019. Czas na odsłonę od WAJNERT MEBLE.

Trudno spotkać dzisiaj salon, w którym obok sofy nie stałby przynajmniej jeden fotel. Dlatego oferowane przez różnych producentów zestawy wypoczynkowe nie mogą się bez niego obejść. Fotel jest zazwyczaj stylistycznie dopasowany do pozostałych elementów kolekcji zarówno pod względem kształtu oparcia, boków, siedziska jak i rodzaju nóżek czy akcesoriów. Najczęściej kupowany jest też w tym samym obiciu co sofa lub narożnik, chociaż zdarzają się bardziej odważne, kontrastowe zestawienia.

Taki mały taki duży

 

WAJNERT MEBLE. Fotel i narożnik Tango

 

WAJNERT MEBLE. Fotel Modern , narożnik Tango

WAJNERT MEBLE. Fotel Modern , narożnik Tango

W przestronnych salonach lepiej sprawdzą się bryły o większych gabarytach np. fotel TANGO. Przy wyborze fotela ważna jest wygoda, dlatego warto przyjrzeć się dobrze wyprofilowanym, ruchomym podłokietnikom i dodatkowym zagłówkom. Zarówno wypoczynek, jaki i praca, będzie prawdziwą przyjemnością. W tej kwestii nieocenione będą również kolekcje HAMPTON i WING.

W fotelu HAMPTON, odpowiednio wyprofilowane oparcie, a do tego ruchomy zagłówek, pozwalający wygodnie ułożyć głowę. Tym samym daje możliwość niczym nie zmąconego odpoczynku. Fotel należy do kolekcji mebli modułowych marki WAJNERT, która pozwala na dowolne zestawianie poszczególnych brył aż do uzyskania zestawu idealnie zaspokajającego nasze potrzeby oraz idealnie dopasowanego do przestrzeni, w której ma on się znaleźć.

Kolekcja WING natomiast to propozycja, która skradnie serca miłośników skandynawskich klimatów. Nowoczesna, minimalistyczna bryła mebla została osadzona na wysokich nóżkach, co dodaje fotelowi lekkości. Delikatnie wysunięte „skrzydła” oparcia nie tylko gwarantują ciekawy design, ale są przede wszystkim praktyczne i zapewniają wygodę. Charakterystyczne w WINGU jest również głębokie siedzisko, osadzone wysoko nad ziemią i niesamowicie miękkie. Ten fotel czy sofa robi wrażenie i zwraca uwagę, szczególnie kiedy jest tapicerowany tkaniną o nasyconym kolorze, jak np. w modnym kolorze musztardowym.

WAJNERT MEBLE. Fotel i sofa Wing

 

WAJNERT MEBLE. Fotel i sofa Hampton

WAJNERT MEBLE. Fotel i sofa Hampton

Fotel „stały lub zakręcony”?

Ponieważ fotel pełni najczęściej rolę miejsca do odpoczynku, do czytania lub zabawy marka WAJNERT stara się by oferowane przez nią modele mebli najlepiej te role wszystkie spełniały.

Zamontowana w fotelach MULA funkcja obracanie wokół własnej osi przypadnie do gustu nie jednemu zwariowanemu użytkownikowi mebli. Fotel może być również posadowiony na drewnianych nogach. Z takiego fotela nie chce się wstawać.

WAJNERT MEBLE. Fotel Mula

WAJNERT MEBLE. Fotel Mula

 

WAJNERT MEBLE. Fotel obrotowy Mula i sofa Cali

WAJNERT MEBLE. Fotel obrotowy Mula i sofa Cali

Ostateczny wygląd fotela będzie zależał w dużym stopniu od wyboru obicia, którym może być tkanina lub skóra naturalna. Dodatkowo istnieje możliwość łączenia dwóch rodzaju tkanin na jednym meblu, poszerzając tym samym paletę możliwości i atrakcyjności mebla.

Więcej na temat mebli znaleźć można w najnowszym katalogu firmy WAJNERT MEBLE lub na stronie www.wajnert.pl

Artykuł powstał we współpracy z WAJNERT MEBLE