Sosy pomidorowe kojarzą się nam z ulubioną przez wielu kuchnią włoską. I słusznie! To właśnie we Włoszech rosną niezwykle soczyste i słodkie pomidory będące składnikiem gotowych sosów marki Mutti.

Mutti – jest producentem wyrobów pomidorowych (pulpy, passaty, sosów, koncentratów oraz różnego rodzaju pomidorów w puszcze)

Pomidory – ulubione warzywo dzieci i dorosłych

Pomidory to warzywa, które pokochał cały świat. Są podstawą pysznych sosów, ketchupów czy składnikiem sałatek. Stanowią też świetny dodatek do kanapek i sandwichy. Dodają one daniom wyjątkowy smak i niepowtarzalny aromat.

Za ojczyznę pomidorów uważa się Włochy, gdzie rośnie ponad 300 odmian. To dlatego żaden Włoch nie wyobraża sobie dnia bez pysznej pasty z pomidorami czy lekkiej sałatki z mozzarellą i pomidorami oczywiście. Dostępne są przez cały rok, ale ich zbiory przypadają na okres letni. Wtedy pomidory smakują najlepiej.

Wyróżnić możemy trzy podstawowe grupy pomidorów. Są to pomidory:

  • sałatkowe – okrągłe, kuliste, mniej lub bardziej spłaszczone, gładkie, żebrowane;
  • podsuszane;
  • pomidory do sosów charakteryzujące się intensywnym, czerwonym kolorem.

Można wyróżnić też czwartą kategorię – pomidory do soków i koncentratów. Są one mięsiste, zazwyczaj okrągłe, pełne i mają wyrazisty smak. Dzięki tym wszystkim właściwościom wytwarza się pyszne, aromatyczne sosy, które zajada cały świat.

 

Sosy Mutti nominowane w Plebiscycie Influencer’s Top 2020

Wielbiciele pomidorów mogą rozsmakować się w gotowych, smacznych sosach Mutti. Historia marki ma już ponad 120 lat i sięga tak wspaniałego włoskiego miasta jakim jest Parma. To tutaj umiejscowione są najlepsze plantacje pomidorów w całych Włoszech. Swój wyjątkowy smak zawdzięczają żyznym glebom i wyjątkowemu klimatowi. Pomidory dojrzewają w ciepłych promieniach słońca i dlatego są tak słodkie oraz dojrzałe. Są po prostu pyszne. Na ich bazie powstało aż pięć pomidorowych sosów, które są świetnym dodatkiem do makaronów, wędlin ale też świeżego pieczywa.

Sosy Mutti w swoim składzie posiadają jedynie najlepsze części pomidora (przez niektórych nazywane polędwicą pomidorową), bez skórek, gniazda nasiennego czy zielonych oraz żółtych cząstek. Do produkcji sosów Mutti dodana została najwyższej jakości oliwa z oliwek.

Aby wyprodukować 1 puszkę pulpy Mutti należy zużyć ok 2 kg pomidorów – w przypadku firm konkurencyjnych jest to zwyczajowo tylko ok 0,8kg świeżych pomidorów.

 

 

Sosy Mutti składają się głównie z pulpy Mutti.

Czym jest pulpa Mutti – to 100% włoskich pomidorów:
– uprawianych na otwartym powietrzu – na włoskich słonecznych polach gdzie pomidor naprawdę ma szansę dojrzeć – certyfikowane pola  – pomidory na danym polu uprawia się co 4 lata. Przez pozostałe 3 lata ziemia „odpoczywa” w celu odbudowania minerałów, które później oddaje kolejnym pomidorom.
Mutti jako jedyna firma nie akceptuje produkcji na ziemi wyjałowionej
– pulpa otrzymywana jest w specjalnie opatentowanym procesie przetwarzania pomidorów na zimno (standardowo pomidory obiera się na gorąco przez co tracą sporo wartości odżywczych), w przypadku Mutti – obierane są na zimno
– w pulpie nie znajdziemy gniazda nasiennego, ani zielonych czy żółtych cząstek.
Dla Mutti stanowią one odpad.

 

W sosach Mutti znajdziemy wyłącznie naturalne, wysokiej jakości składniki jak papryczka peperoncino, bazylia, ser parmigiano reggiano, warzywa oraz oliwki. Wszystkie są uwielbiane przez Włochów, ale też wszystkich miłośników kuchni włoskiej na całym świecie.

 

 

Wyjątkowy smak sosów Mutti pokochało już wielu, a szczególnie dzieci. Dlatego, jeśli wasza pociecha nie chce jeść koniecznie zaserwujcie mu makaron z jednym z sosów Mutti, a na pewno zjedzą go ze smakiem! Wystarczy ugotować ulubiony makaron w osolonej wodzie. W osobnym garnku podgrzać jeden z pięciu sosów Mutti i gotowe!

 

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Mutti.