Balsam do ciała to kosmetyk, który powinniśmy używać przez cały rok. Podczas pływania, kąpieli czy przesiadywania w suchym pomieszczeniu nasza skóra narażona jest na uszkodzenia płaszcza lipidowego. Dzięki stosowaniu balsamów jesteśmy w stanie utrzymać skórę w świetnej kondycji niezależnie od panujących warunków!

Balsam do ciała Green Tea & Aloe to kolejny, rewelacyjny kosmetyk marki Himalaya nominowany w konkursie Influencer’s Top 2020. Ten lekki w swojej konsystencji balsam zawiera ceramidy roślinne oraz ekstrakt z otrębów ryżowych wspierające prawidłową odbudowę osłabionego naskórka. Ponadto przywracają one funkcję naturalnej bariery ochronnej skóry i zapobiegają pojawieniu się problemów skórnych.

Ceramidy roślinne pełnią ponadto w balsamie następujące funkcje:

  • utrzymują właściwy poziomu nawilżenia skóry,
  • tworzą barierę ochronną skóry przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi jak promieniowanie UV, wiatr czy nagłe zmiany temperatury,
  • utrzymują odpowiedni poziom elastyczności warstwy rogowej naskórka,
  • przeciwdziałają złuszczaniu się naskórka,
  • spowalniają pojawianie się pierwszych oznak starzenia się skóry.

Zielona herbata i aloes będące składnikiem balsamu wyraźnie poprawiają wygląd skóry. Przywracają jej blask i promienny wygląd. Zmniejszają obrzęki, wygładzają zmarszczki oraz rozjaśniają przebarwienia. Już po kilku zastosowaniach balsamu skóra staje się gładsza i widocznie zdrowsza co pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie.

Jak często stosować balsam?

Balsam do ciała Himalaya dla otrzymania optymalnych efektów pielęgnacji należy stosować przynajmniej dwa razy dziennie, najlepiej zaraz po kąpieli. Kosmetyk należy wmasować w skórę co pobudzi krążenie w skórze i sprawi, że balsam lepiej się wchłonie. Składniki balsamu będa wnikały głębiej dzięki regularnym peelingom całego ciała. Warto w rytuale pielęgnacyjnym skóry zadbać o nią kompleksowo.

Artykuł powstał we współpracy z marką Himalaya