Wiosna za pasem. Czas zaplanować najważniejsze prace w ogrodzie już teraz. Tylko dobrze ułożony harmonogram działań oraz funkcjonalny sprzęt pozwoli na przygotowanie ogrodu do zbliżającego się sezonu. 

Gdy ziemia przeschnie na tyle, że przestaje kleić się do szpadla to sygnał, że czas zaplanować już na poważnie pierwsze prace w ogrodzie. Ziemię przed wysianiem trawy czy ulubionych warzyw trzeba przekopać. Ma to na celu spulchnienie gleby, pozwoli ją dotlenić, ale przede wszystkim ma na celu usunięcie zbędnych chwastów. Pamiętajmy, że tylko na dobrze przygotowanym podłożu nasze rośliny mają szansę urosnąć!

Jak przygotować się do prac w ogrodzie?

Przede wszystkim należy kupić dobry sprzęt, który pozwoli wykonać wszystkie niezbędne prace szybko i skutecznie. W Plebiscycie Influencer’s Top nominowane są rewelacyjne narzędzia z linii Stylove Ogrodowe od Home&Kitchen Garden.

To pełne uroku pomoce ogrodowe, które spełnią oczekiwania zarówno miłośników designu, jak i pasjonatów ekologii. Naturalne drewno, kraftowe wykończenie i pasja, z jaką zostały stworzone sprawią, że Twój ogród zyska magiczny wymiar. „Stylove Ogrodowe” wyraża zamiłowanie do piękna i miłość do natury. Wykonane są z drewna bukowego, posiadającego certyfikat FSC. Oznacza to, że drewno pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Drewno bukowe ma twardą i zbitą strukturę dzięki czemu jest nie tylko efektowne, ale też trwałe!

Wytycznie grządek to podstawa

Każdy rasowy ogrodnik chce, aby jego ogród wyglądał pięknie. Aby tak było nie tylko ważny jest dobór odpowiednich roślin, ale też wytyczenie miejsc, w których będą wzrastać. Równie ważne jest zachowanie symetrii, która pozwoli uporządkować przestrzeń w ogrodzie i sprawi, że będzie on wyglądać po prostu pięknie. Pomocny w tym może być zestaw składający się z jutowego sznurka wraz z drewnianymi palikami do wbicia w ziemię. Sprawdzi się w wytyczaniu grządek i rabatek, ale też może stanowić cenną pomoc podczas przycinania trawy na kant.

 

 

Paliki mają obły kształt i kraftowy styl. Sznurek natomiast ma właściwości biodegradowalne. Zestaw ten świetnie sprawdzi się w każdym ogrodzie jako designerska ozdoba a zarazem praktyczny gadżet. Co w zestawie? W zestawie znajdziesz 10 metrów sznurka jutowego i 2 bukowe paliki o wymiarach: 24 x 5 cm.

Wyrównanie podłoża przed nasadzeniem

Twarde i równe podłoże zapewnia lepsze warunki do kiełkowania roślin. Ubijak z linii Stylove Ogrodowe pozwala ręcznie ubić, wyrównać i zagęścić ziemię w kwadratowych lub prostokątnych doniczkach. Świetnie sprawdza się na wcześniej przygotowanych grządkach. Można go również wykorzystać do wygładzania górnej warstwy drobnych kamieni lub kruszywa stosowanego często do celów dekoracyjnych w domowej uprawie roślin.

 

Rozplanuj sadzonki

Nie masz pewności w jakiej odległości posadzić warzywa? Zastanawiasz się jaki dystans zachować podczas przesadzania roślin? Pomoże ci w tym linijka ogrodowa z linii Stylove Ogrodowe od Home&Kitchen Garden! Tak, linijka i to na dodatek niezwykła. Oprócz podziałki metrycznej, posiada otwory do wysiewu nasion oraz wskaźniki odstępów między warzywami. Jest przydatna zarówno przy sadzeniu, jak i przesadzaniu roślin. Dzięki dokładnym odległościom zaznaczonym na podziałce, nasze rośliny już nigdy nie będą rosły zbyt blisko!

 

Pikowanie przed nasadzeniem

Nie chcesz brudzić rąk, kopiąc dołki pod nasiona lub sadzonki? Masz problem z utrzymaniem tej samej głębokości wysiewu? Jeśli tak to na pewno pomocny będzie pikownik z linii Stylove Ogrodowe. Z pikownikiem szybko i sprawnie poradzisz sobie z wykonaniem dołków w ziemi. Wykorzystasz go na działce, w ogrodzie lub na balkonowej rabacie. Żłobienia wykonane w dolnej części pikownika pomagają w utrzymaniu tej samej głębokości wysiewu, a to warunkuje prawidłowy wzrost roślin. Delikatne i małe sadzonki możesz zatem sadzić z dużo większą dokładnością, a w połączeniu z linijką ogrodową możemy mieć pewność, że nasze rośliny będą nasadzone idealnie.

 

Nasadzanie małych nasion 

Może być bardzo kłopotliwe. Nasiona lepią się do rąk, trafiają do gleby w zbitych grudkach, co utrudnia zachowanie odpowiednich odstępów między wzrastającymi roślinami. Na szczęście jest na to sposób – minisiewnik! Ułatwia on proces wysiewu nasion o bardzo małej średnicy. Szczególnie polecany jest do nasadzania kwiatów, warzyw, ziół oraz kiełków. Bardzo pomocny jest też przy prowadzeniu hodowli roślin w mini szklarniach.

 

 

Wystarczy, że do podajnika wsypiemy nasiona, a następnie, za pomocą pałeczki, delikatnie zsuniemy je do ziemi, tak by – w zależności od potrzeby – wypadały małymi grupkami lub pojedynczo. Dzięki temu mamy pewność, że nasadzamy wystarczającą ilość nasion, a nasze ręce nie kleją się i pozostają czyste.

Oznaczenie ma znaczenie!

Wiele sadzonek wygląda podobnie. To sprawia, że nie łatwo o popełnienie błędu i nasadzenie roślin w miejscach, które nie były dla nich przeznaczone. Jednak dzięki etykietom do roślin na pewno unikniemy błędu!  Mała tabliczka ułatwia szybką i bezbłędną identyfikację każdej sadzonki a ponadto chroni przed błędami pielęgnacyjnymi, zwłaszcza w przypadku młodych roślin. Etykiety Home&Kitchen Garden łączą niezwykły wygląd i praktyczne zastosowanie. Wprowadzają porządek w ogrodzie, zapobiegają pomyłkom i stanowią niezwykłą dekorację.

 

 

Możesz je wykorzystać do oznaczania wysianych roślin, sadzonek oraz kiełków. Są również idealne do znakowania dojrzałych roślin lub warzyw.

Przesadzanie z biodegradowalną doniczką

Gdy nasiona wykiełkują i roślina będzie gotowa do przesadzenia, warto przesadzić je używając papierowe doniczki. Każdy z nas dzięki matrycy do doniczek może przygotować własne pojemniki przyjazne dla środowiska. Wystarczy, że nawiniemy na matrycę kawałek gazety, uformujemy doniczkę, a następnie wraz z rośliną zakopiemy je w ziemi. Nie trzeba wyjmować ich z papieru, bo ten ulega szybkiemu rozkładowi w glebie. Dzięki biodegradowalnej doniczce nie naruszamy systemu korzeniowego, który zwykle jest narażony na uszkodzenia podczas przesadzania i możemy mieć pewność, że nasza roślina przyjmie się w nowym miejscu!

 

 

Mając pod ręką tak przydatne narzędzia od Home&Kitchen Garden możemy mieć pewność, że nasz ogród będzie wyglądać pięknie. Każdy z nich spełnia swoje zadanie, przyspiesza prace w ogrodzie i co ważne jest eko!

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Home&Kitchen Garden.