Odpowiednia troska o skórę twarzy nie powinna ograniczać się do stosowania dopasowanego do danej cery kremu do twarzy. Podstawą, która pozwoli lepiej wnikać substancjom odżywczym obecnym w kremach jest odpowiednio przeprowadzony proces oczyszczania. Jednak, jak go prawidłowo wykonać?

Demakijaż to podstawa

Na początku należy skupić się na usunięciu pozostałości makijażu. Jeżeli każdego dnia wykonujemy pełny makijaż to w tym przypadku jest to szczególnie ważne. Zaczynamy od oczyszczenia oczu za pomocą wacika i płynu do demakijażu. Potem w ten sam sposób oczyszczamy pozostałą część twarzy, jednak używamy do tego mleczka lub płynu micelarnego. Ważne, aby dobrać je do rodzaju naszej skóry.

Umycie skóry twarzy

Po pozbyciu się wszystkich resztek makijażu, należy dokładnie umyć skórę. Stosuje się do tego odpowiedni żel do mycia twarzy bądź piankę. Odpowiedni preparat znajdziesz na https://skin79-sklep.pl/category/431-oczyszczanie. Czystymi rękoma należy nałożyć produkt omijając okolice oczu i dokładnie go rozprowadzić kolistymi ruchami. Na koniec należy spłukać dokładnie letnią wodą. Można do umycia użyć specjalnej szczoteczki, która pomoże dokładnie oczyścić twarz.

fot. Pexels

Peeling

Raz na kilka dni proces oczyszczania należy wzbogacić o peeling. Zapewni on głębokie oczyszczanie skórze, dzięki czemu pory  będą odetkane i zwężone. Po nałożeniu go na skórę należy delikatnie wmasowywać go w skórę, aby zadziałał jak tarka dla martwego naskórka. Co ważne peeling warto dobrać zgodnie z wymaganiami naszej skóry. Na przykład do cery wrażliwej idealnie sprawdzi się peeling enzymatyczny, a dla Pań dojrzałych peeling z kwasami.

Tonizowanie skóry twarzy

Aby dopełnić proces oczyszczania należy po osuszeniu skóry użyć odpowiedniego toniku do twarzy. Co ważne najlepiej sprawdzi się tonik bezalkoholowy, który przywróci skórze odpowiedni poziom pH i dobrze nawilży skórę.

Parówka  na twarz

Dodatkowo raz na jakiś czas można wspomóc swoje domowe zabiegi parówką na twarz. Odpowiednio przygotowane napary ziołowe będą działać kojąco na skórę i rozszerzą pory, co będzie zbawienne przy oczyszczaniu.

Oczyszczanie w domu, a wizyta u kosmetyczki

Każda z Pań która dba o swoją skórę twarzy powinna każdego dnia wykonywać dokładne oczyszczanie. Raz na kilka dni warto do całego procesu wdrożyć peeling, a raz na jakiś czas warto także skorzystać z usług kosmetyczki. Oceni ona kondycję naszej skóry i przeprowadzi odpowiedni zabieg, który wspomoże codzienne zmagania w dbałości o piękny wygląd.