Życie wielu osób zostało wywrócone do góry nogami już ponad miesiąc temu. Izolacja jest trudnym wyzwaniem również dla dzieci i młodzieży. Są jednak sposoby na to, by wspólnie napełniać się nadzieją na lepsze jutro. Jednym z nich jest podzielenie się ze światem pozytywną energią i … namalowanie tęczy na oknie! Proste, nieprawdaż?

Zadanie jest niezwykle proste, a dodatkowo daje dużo zabawy młodszym i starszym. Wystarczy wziąć w rękę pędzel, farby i stworzyć piękną tęczę na oknie w swoim mieszkaniu. Następnie zrobić zdjęcie i opublikować w social mediach z hashtagiem #rainbowchallenge i #viennahouse. Oczywiście technika wykonania może być inna, możesz ją wyszyć czy stworzyć z klocków, a tęczy mogą towarzyszyć również inne symbole. Ważne, żeby pokazać innym, że jesteśmy dzielni zostając w domu i dobry nastrój nas nie opuszcza. Zarażajmy innych nadzieją na lepsze jutro. 

Nasz sprawdzony Partner z wielu nietuzinkowych wspólnych wydarzeń – sieć hoteli Vienna House, która jest znana z tego, że jest przyjazna rodzinie, będzie udostępniać najlepsze prace na swoich mediach społecznościowych – dlatego warto też oznaczyć ich profil na Instagramie czy Facebooku. Chochlik Joh, który mieszka w Vienna House i ciągle szuka towarzyszy zabaw, już dołączył do wyzwania. Podobnie jak wielu pracowników hoteli, którzy wierzą, że wszystko będzie dobrze. #wszystkobedziedobrze

#zostanwdomu – to wcale nie takie proste 

Życie codzienne wielu z nas – również dzieci i młodzież – z dnia na dzień zostało wywrócone do góry nogami. Większość czasu spędzamy w domu, często z dziećmi, dla których dodatkowo stajemy się nauczycielami i zastępujemy im przyjaciół. Brak nam spotkań ze znajomymi, rodziną czy kolegami z pracy. Spotkania online przez video czaty lub rozmowy telefoniczne pomagają, ale często nie wystarczają – szczególnie w obliczu przedłużającej się izolacji. Rząd zapowiada stopniowe poluzowanie restrykcji, można już wyjść na spacer do parku czy lasu, jednak szkoły ciągle pozostają zamknięte. 

Psychologowie mówią, że ta sytuacja może trwale zmienić ludzi, a zwłaszcza zachowanie wobec siebie nawzajem. Im dłużej trwa ta izolacja, tym jest nam trudniej, dlatego ważne jest, aby trzymać się razem i razem stawić czoła wyzwaniu. Warto pomyśleć o innych ludziach i dać im nadzieję na lepsze jutro. W końcu po każdej burzy przychodzi słońce.

#staystrong (czyli polskie #badzsilny) to hasło, które zostało rozpowszechnione na Instagramie w prawie 14 mln postach. Staramy się pokazać innym, że jesteśmy silni i się nie poddajemy. Wykorzystać tę sytuację, aby odkryć dobro, które jest w nas. Wiele osób angażuje się w pomoc osobom starszym i potrzebującym, inni szyją maseczki lub przygotowują posiłki, jeszcze inni robią i dowożą zakupy. Każdy pomaga, jak tylko potrafi. To jest cudowne i magiczne zarazem, jak w dobie pandemii potrafimy się zjednoczyć i nieść dobro. Pozostając z dziećmi w domu, trudno się zaangażować w tego typu aktywności, ale możemy choć zamanifestować nasze pozytywne myślenie – malując tęczę na oknie razem z dziećmi! Możemy malować razem z dziećmi albo wykorzystać ten czas na chwilę relaksu przy kawie  #rainbowchallenge 

Artykuł powstał we współpracy z siecią Vienna House.