Modernistyczny budynek Vienna House Mokotow Warsaw, wraz z kompleksem P4, którego hotel jest częścią, został uznany za najlepszy budynek komercyjny w Warszawie 2019 r. Jury doceniło spójność architektoniczną budynku z otoczeniem, jego uniwersalność oraz aspekt ekologiczny.

Biznesowo-lifestyle’owy hotel Vienna House Mokotow Warsaw, stanowiący część większego kompleksu biurowo-hotelowego P4, zlokalizowany jest w sercu warszawskiego Służewca. Surowa, brutalistyczna bryła budynku nawiązuje do przemysłowej historii dzielnicy i wyróżnia się spośród okolicznej zabudowy.

Allaboutlife oraz rzesza współpracujących z nami firm bardzo dobrze zna ten nietuzinkowy hotel. Wielokrotnie wspólnie organizowaliśmy  kultowe „Warsztaty z Gwiazdą”, wydarzenia firmowe, eventy, pressday, spotkania.
Nas zachwyca surowość bryły budynku, niebagatelne pełne ciepła wnętrza oraz familiarna atmosfera miejsca.

„Nagroda Architektoniczna Prezydenta m. st. Warszawy to dla nas wielkie wyróżnienie. To dowód na to, że dbałość o detale, przykładanie wagi do kwestii ekologicznych i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami jest potrzebna.” – podkreśla Marta Karteczka, dyrektor generalna Vienna House Mokotow Warsaw. „Vienna House Mokotow Warsaw jest nietypowym hotelem biznesowym. Jest miejscem, gdzie wysublimowany design idzie w parze z funkcjonalnością. Jest przystanią, gdzie śpieszący się podróżujący mogą się zatrzymać, zrelaksować i naładować akumulatory z dala od tętniącego życiem centrum miasta.” – dodaje.

Inwestorem całego kompleksu P4 jest firma Garvest Real Estate, zaś za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JEMS Architekci, znana z oryginalnych projektów, takich jak budynek Agory w Warszawie czy zespół biurowców Pixel w Poznaniu. Wystrój wnętrz to efekt współpracy inwestora, projektantki Agaty Pleśniarowicz oraz Vienna House.

Siedmiokondygnacyjny budynek Vienna House Mokotow Warsaw skonstruowany jest z powtarzalnych betonowych ram, podobnie jak stojący za nim niższy obiekt. Dwa bliźniacze powstaną tuż obok i razem stanowić będą kompleks P4. Jak mówi Michał Sadowski, główny architekt JEMS Architekci: „Budynki P4 są adresowane do młodych ludzi, do firm, które nie są korporacjami. Inwestor postawił nam zadanie, że mają być zupełnie inne niż te w najbliższej okolicy”.

Beton i stal tworzą industrialny wystrój wnętrz hotelu i łączą się z ocieplającą je bujną zielenią oraz dużymi oknami od podłogi do sufitu. Nie brakuje unikatowych w skali europejskiej elementów wyposażenia wnętrz, takich jak lampy z kolekcji Gras, żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6, sofa Fogia Tiki czy krzesła Fermob z kolekcji Luxembourgh. Znajdują się one również w restauracji Greenhouse, która przypomina szklarnię i otwarta jest też dla mieszkańców.

W tegorocznej VI edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy zostało zgłoszonych łącznie 100 zgłoszeń w 6 kategoriach. Jury rozpatrywało 62 z nich, a na liście finalistów znalazło się po 6 budynków z każdej z kategorii. W jury zasiedli m.in. Marlena Happach, naczelna architekt Warszawy, Michał Olszewski, z-ca Prezydenta Warszawy czy Grzegorz Piątek, krytyk i badacz architektury, który na łamach vouge.pl zaznaczył, że Vienna House Mokotow Warsaw to „heroiczna, betonowa forma nawiązująca do hal fabrycznych, dopracowana w każdym calu”.

W designie widać wpływ przemysłowej przeszłości dzielnicy Służewiec, jednakże postindustrializm jest złagodzony designerskimi detalami. © Vienna House

Restauracja Greenhouse jest dosłownie otoczona zielenią, która idealnie komponuje z modernistyczną bryłą budynku.

O Vienna House Mokotow Warsaw

Vienna House Mokotow Warsaw jest hotelem biznesowo-lifestyle’owym o wysokim standardzie, który mieści się w samym sercu warszawskiej dzielnicy biznesowej. Jego wystrój nawiązuje do przemysłowej przeszłości regionu. We wnętrzach widoczne są inspiracje przyrodą i nowoczesnymi trendami. 164 pokoje, w tym 44 o podwyższonym standardzie, strefa spotkań o powierzchni 180 metrów kwadratowych, przemyślane lobby ze strefą coworkingową i restauracja z bujną roślinnością w pełni odzwierciedlają atmosferę hoteli Vienna House. Hotel jest częścią wielofunkcyjnego kompleksu powstającego przy ul. Postępu 4. www.viennahouse.com/mokotow-warsaw

O Vienna House

W Vienna House liczy się niekończące się odkrywanie, europejska atmosfera i nowoczesna gościnność. Vienna House dopasowuje się do potrzeb gości i uosabia hotelarstwo w całym tego słowa znaczeniu. Zawsze naturalnie i w gotowości. Największa grupa hotelowa w Austrii posiada hotele i zarządza nimi, kładąc szczególny nacisk na hotele biznesowe i miejskie w Europie. Nowością w ofercie będą ośrodki w Azji Południowo-Wschodniej. Do grupy należą obiekty Vienna House, Vienna House Easy, Vienna Townhouse i Vienna House R.evo.

Unikalne hotele miejskie Vienna House prowadzone są w ekskluzywnym standardzie i łączą w sobie ponadczasowy wystrój z elegancją. Koncepcja obiektów Vienna House Easy stawia na swobodny wystrój, niezobowiązującą atmosferę i naturalność. Vienna Townhouse to butikowy hotel dla indywidualistów. Oferuje nocleg ze śniadaniem w eleganckim stylu artystycznej bohemy. Vienna House R.evo to rewolucja hotelowa dla miejskiego stylu życia: po raz pierwszy połączono funkcjonalność hotelu, elastyczność apartamentów i indywidualność prywatnego mieszkania. www.viennahouse.com

Artykuł powstał we współpracy z Vienna House Mokotow Warsaw