Nowoczesne podejście do mody i szacunek dla 30-letniej tradycji marki Wojas zaowocowały stworzeniem nowej linii ekologicznego obuwia.

Linia Wojas Eco odzwierciedla dumę z przeszłości i podkreśla otwarcie się marki na nowe kierunki i trendy zrównoważonej mody.

Idea, która przyświeca linia Wojas Eco, to stworzenie butów dobrych dla tych którzy je noszą, dobrych dla tych którzy je tworzą i dobrych dla środowiska, w którym powstają.

Nie ma zrównoważonej mody bez trwałości i jakości, priorytetem zatem stał się dobór surowców najwyższej jakości i współpraca z zaufanymi kontrahentami.

Komponenty użyte do produkcji serii butów Wojas Eco to m.in bezchromowe, naturalne skóry z certyfikatem LWG, który gwarantuje jej etyczne pochodzenie, recyklingowane drewno czy naturalna wełna..

W podeszwach i wykończeniach wykorzystano materiały biodegradowalne, pochodzące z recyklingu oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, ograniczające negatywne oddziaływania na środowisko. Zadbano także o przyjazne środowisku opakowania.

Jeżeli chodzi o design, pierwsza odsłona linii Wojas Eco to klasyczne trzewiki w kolorze czarnym i brązowym. Są to buty zaprojektowane i wyprodukowane w sposób przemyślany tak, by trendy nie były dla nich ograniczeniem.

Minimalizm i prostota, która nie wyklucza mody. Przede wszystkim jednak dbałość o najwyższą jakość wykonania. Certyfikowana skóra i wełniana podszewka gwarantują wygodę i komfort noszenia najbardziej wymagającym.

Charakterystyczna dla marki Wojas klasyczna estetyka, połączona z dobrymi materiałami dała bardzo ciekawy, ponadczasowy efekt wpisany w ideę mody na lata. Czyste linie i proste detale tworzą harmonijną całość, która jednoznacznie kojarzy się ze zrównoważonym rozwojem.

Linia Wojas Eco to odpowiedź na wymagania jakie stawiają markom świadomi konsumenci.

Jest też kolejnym krokiem marki Wojas w kierunku nowych standardów odpowiedzialności za przyszłość. Pokazuje, że marka Wojas chce być częścią nowego porządku, jaki powstaje w świecie mody.