Triki, które ułatwią Twoje życie? Prezentujemy 14 życiowych wskazówek, dzięki którym szybko wysuszysz ubrania, wzmocnisz głośniki w telefonie, a twoje buty staną się wodoodporne!

Hodowanie róż z sadzonek

Przed posadzeniem sadzonek róży w ziemię, wciśnij dolne końce sadzonek w małe ziemniaki. Wilgoć i składniki odżywcze w ziemniakach pozwolą roślinom rozwijać zdrowe korzenie.

Wodoodporne buty

Płócienne buty mogą być wodoodporne. Wystarczy wosk pszczeli i suszarka. Rozprowadź wosk pszczeli na całych butach. Następnie za pomocą suszarki doprowadź do stopienia wosku , aż będzie niewidoczny na butach. Voila! Twoje wodoodporne buty są gotowe.

Szybkie suszenie ubrań

Jeśli nie masz suszarki a chcesz szybko wysuszyć ubranie – umieść je na suchym ręczniku. Wykręcaj ręcznik tak mocno jak to możliwe, aby wycisnąć nadmiar wody. Po odsączeniu nadmiaru wody, powieś ubranie na wieszaku do całkowitego wyschnięcia.

triki

Śmierdzące buty

Włóż do buta kilka suchych torebek z herbatą – dzięki temu brzydki zapach szybko zniknie. Jeśli buty nie tylko śmierdzą, ale także są mokre – wsyp do butów mieszankę sody oczyszczonej oraz ryżu i pozostaw na kilka dni.

Ciasne buty

Nowe buty mogą być ciasne – włóż do nich mokre gazety tak mocno jak się da. Poczekaj aż wyschną, i dopiero je wyjmij.

Rozpalanie ognia

Chipsy to nie tylko smaczne przekąski, mogą też służyć do rozpalania ognia, gdyż większość z nich zawiera tłuszcz, olej i chemikalia.

Szukanie zgubionego drobiazgu

Użyj odkurzacza, aby znaleźć drobne rzeczy, które zgubiłaś np. kolczyki. Wystarczy pokryć końcówkę odkurzacza pończochą i rozpocząć wyszukiwanie. Sprawdź od czasu do czasu, czy rzecz której szukasz, już tam jest.

Usuwanie osadu z toalety

Wlej do miski ustępowej coca-colę i zostaw na noc. Rano spłucz. Osad i plamy znikną bez śladu.

Fot. Pixabay

Czyszczenie głowicy prysznica

Aby wyczyścić głowicę prysznicową lub baterie łazienkowe, wypełnij plastikową torbę octem i owiń nią głowicę, zabezpiecz gumką. Pozostaw do wchłonięcia w occie na całą noc. Rano prysznic będzie lśnił  jak nowy!

Zobacz: Zdrowe produkty, które możesz sobie darować

Zabezpieczenie guzików przed wyrwaniem

Aby zachować swoje guziki na miejscu, po prostu pomaluj je jasnym lakierem do paznokci razem z nitką.

Zapach ciała

Jeśli zapomniałeś użyć dezodorantu i nie chcesz brzydko pachnieć, pokrój świeże cytryny lub pomarańczę na dwie połowy i po prostu pocieraj nią po swojej skórze. Ten trik sprawi, że brzydki zapach zniknie.

Fot. Pixabay

Wzmocnij głośniki w telefonie

Umieść telefon w szklance lub misce.

Świeży oddech

Jeśli zapomniałeś umyć zębów i masz nieprzyjemny zapach w buzi – żuj jabłko.

Trudno otwierająca się pokrywka od słoika

Prawdopodobnie znacie wiele sposobów otwierania upartej pokrywki. Jedną z najbardziej znanych i skutecznych metod to użycie taśmy klejącej. To niezawodny trik. Ale oto co można zrobić, jeśli nie masz jej pod ręką.

Spróbuj polewać bieżącą, ciepłą wodę na pokrywkę przez minutę lub dwie. Wytrzyj, a następnie otwórz. Można też moczyć pokrywkę w gorącej wodzie, aby uzyskać podobny efekt.

 

Warto znać te niezawodne triki, które ułatwią nam życie.

Źródło: www.brightside.me