Zima to czas, w którym powinniśmy pamiętać o pielęgnacji. Konieczne jest natłuszczanie skóry, szczególnie dłoni. Nie można jednak zapominać o stopach, które szczególnie teraz wymagają uwagi. Przedstawiamy rewelacyjny przepis na zimowy peeling do stóp, który szybko przygotujesz sama w domu. Zobacz jakie to proste!

W okresie zimowym bardzo często zapominamy o pielęgnacji naszych stóp. Nie nosimy już sandałów, ale ciepłe skarpetki czy rajstopy oraz kozaki. Przestajemy je pielęgnować, bo przecież i tak ich nie widać. To błąd szczególnie,  że latem będzie nam bardzo trudno przywrócić ich dobrą kondycję. Dlatego proponujemy stosować regularnie zimowy peeling do stóp co pozwoli zachować dobry wygląd naszych stóp.

Domowy peeling z mięty i oleju kokosowego

Składniki:

  • 2 łyżki soli morskiej lub soli Epsom
  • 1 łyżka oleju kokosowego
  • 2-3 krople olejku eterycznego z wyciągiem z mięty
  • 2-3 krople olejku eterycznego z wyciągiem z zielonej herbaty

W miseczce  wymieszaj sól morską lub sól Epsom z olej kokosowym.   Dodaj kilka kropel olejku eterycznego z wyciągiem z mięty i z zielonej herbaty. Dokładnie wymieszaj. Nałóż warstwę peelingu na stopy, szczególnie ma miejsca, gdzie skóra jest zgrubiała lub twarda. Wmasuj peeling w skórę.  Pozostaw go na 10-15 minut i zmyj po tym czasie letnią wodą.

Sprawdź jak zadbać o suchą skórę.