cellulit

Zbliża się lato, wyjazdy wakacyjnie więc zaczynamy mysleć o naszej sylwetce. Każda z nas chce wyglądać świetnie i dlatego zaczynamy walkę z naszym największym wrogiem. Cellulit to dla wielu z nas spory problem, z którym możemy walczyć między innymi stosując krem antycellulitowy. Jak wybrać ten najskuteczniejszy?

Dieta, ćwiczenia to świetny sposób na zwalczenie niechcianej skórki pomarańczowej na pupie szczególnie przed wyjazdem na urlop. Warto jednak stosować też kremy na cellulit, które na pewno pomogą nam zatuszować niedoskonałości. Decydując się na kupno kremu warto zwróić uwagę na jego skład. Najskuteczniejsze są kremy zawierające takie trzy grupy substancji jak:

1. substancje rozbijające lipidy. Przerost komórek tłuszczowych jest najważniejszym elementem cellulitu. Powodują one nierównomierne rozłożenie komórek tłuszczoych i powstanie charakterystycznych grudek. Ważne, aby w kremie znajdowały się substancje przyśpieszające proces lipolizy. Należą do nich kofeina lub ekstrakt z bylicy boże drzewko;

2. substancje usuwające toksyny z tkanek. Grudki tłuszczu otoczone są przez mieszankę składników ubocznych metabolizmu komórkowego oraz wodę. To właśnie te toksyny powodują rozrost lipidów i dlatego ważne jest, aby w kremie znajdowały się składniki detoksykujące takie jak ekstrakt z bluszczu, alg, kofeina czy ekstrakt z kasztanowca;

3. substancje wzmacniające naczynka i mikrokrążenie. Toksyny nie mogą zostać usunięte z orrganizmu ponieważ przerośnięte komórki tłuszczowe uciskają naczynka krwionośne. To powoduje gromadzenie toksyn oraz rozrost lipidów. Dlatego też w kremach antycellulitowych powinny znajdować się składniki wzmacniające naczynka i poprawiające mikrokrążenie. Należą do nich między innycmi ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg oraz kofeina.

Poznaj skuteczny sposób na usuwanie owłosienia.