Szczotkowanie ciała - rewelacyjny sposób na walkę z cellulitem

Szczotkowanie ciała na sucho to łatwy i bardzo skuteczny zabieg, który pobudzi krążenie, zredukuje cellulit i ujędrni skórę. Od najmłodszych lat Azjatki szczotkują skórę przez co ich ciało pozostaje w świetnej kondycji przez długi czas. Sprawdź jak szczotkować ciało na sucho abyś mogła się cieszyć pięknym ciałem przez długie miesiące.

Codzienne szczotkowanie ciała na sucho to gwarancja poprawy wyglądu skóry, a także lepsze samopoczucie. Zabieg ten wpływa na odmłodzenie skóry, wyrównanie jej kolorytu i rewelacyjnie redukuje cellulit. Dlatego warto wprowadzić szczotkowanie do codziennego rytuału pielęgnacyjnego.

Jak wpływa szczotkowanie na nasze ciało?

Szczotkowanie ciała działa oczyszczająco na organizm. Masowanie szczotką pobudza krążenie krwi i stymuluje układ limfatyczny odpowiedzialny za usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. Jeśli układ ten nie pracuje prawidłowo nasze ciało jest opuchnięte, a my czujemy się ociężałe.

Dzięki szczotkowaniu ciała usuwamy martwy naskórek. Pozwala to pozbyć się zanieczyszczeń nagromadzonych na skórze i pomaga w jej odnowie. Oczyszczona skóra szybciej i łatwiej wchłania składniki używanych przez nas nawilżających kosmetyków oraz lepiej oddycha. Im bardziej jest dotleniona tym lepiej wygląda. Codzienny masaż szczotką wpływa na ujędrnienie skóry i przyczynia się do zanikania cellulitu oraz kształtuje smuklejszą sylwetkę.

Szczotkowanie ciała na sucho to bardzo prosty, szybki i ekonomiczny zabieg. Do jego wykonania wystarczy drewniana szczotka z naturalnym włosem. Przed przystąpieniem do masażu należy oczyścić skórę.  Nie może być ona posmarowana balsamem czy olejkiem nawilżającym. Zabieg najlepiej wykonać pod prysznicem ponieważ podczas kąpieli złuszczony naskórek i zanieczyszczenia nagromadzone na skórze zostaną spłukane. Po szczotkowaniu skóra jest gotowa do aplikacji lubionego kosmetyku nawilżającego. Warto też zabieg wykonać rano przed wyjściem do pracy ponieważ pobudzimy wtedy naszą skórę do działania.

Jak szczotkować ciało?

To w jaki sposób szczotkujemy nasze ciało jest bardzo ważne. Istotne jest natężenie i kierunek ruchu podczas zabiegu. Powinny być one posuwiste, długie i zawsze wykonywane w kierunku serca. Pierwszy zabieg może wydawać się mało przyjemny jednak z każdym następnym będzie ona łatwiejszy i coraz bardziej skuteczny.

Zabieg wykonuj zgodnie ze wskazaniami:

  1. Szczotkowanie zacznij od rąk – rozpocznij od palców, dłoni i nadgarstków,  następnie posuwistym ruchem masuj wnętrze jak i  zewnętrzną część ręki i barków.
  2. Posuwistym ruchem szczotkuj wierzch i spód stóp,a  następnie przejdź w górę masując uda i łydki.
  3. Brzuch i klatkę piersiową szczotkuj bardzo delikatnie.
  4. Omijaj miejsca, w których skóra jest uszkodzona, masz rany, stany zapalne czy żylaki.

Szczotkowanie ciała powinno trwać około 5-10 minut. Nie przedłużaj zabiegu ponieważ ciało może się do niego przyzwyczaić nie będzie prawidłowo reagować.

Zobacz co jeść jesienią, aby utrzymać świetną sylwetkę.