Perfumy to nieodłączny element stroju każdej kobiety. Używamy je wychodząc na przyjęcie u rodziny, randkę czy po prostu do pracy. Zapach często definiuje nasz charakter i sprawia, że jesteśmy bardziej rozpoznawalne. Sprawdź jak możesz cieszyć się ulubionym zapachem perfum na dłużej. 

Perfumy to rodzaj kosmetyku będący roztworem alkoholowym substancji zapachowych dobranych w odpowiednich kompozycjach. Mogą one być mniej lub bardziej intensywne. Przedstawiamy kilka trików, które sprawią, że zapach jaki używamy będzie bardziej trwały, a buteleczka perfum starczy nam na dłużej.

1. Przechowuj perfumy poza łazienką

Od tego w jaki sposób przechowujemy zależy ich trwałość. Wiele z nas popełnia ten sam błąd i przechowuje je w łazience. Niestety ciepło, parująca woda skracają przydatność perfum. Szybciej utleniają się znajdujące w nich olejki, a sama kompozycja perfum może się zmienić. Najlepszym miejscem na przechowywanie perfum jest sypialnia, szafka lub toaletka ze stabilną temperaturą lub po prostu suche miejsce.

2. Kontroluj datę przydatności

Zapach naszych ulubionych perfum i ich kolor mogą się zmieniać. Jeśli barwa perfum jest znacząco inna to oznacza, że lepiej ich nie używać. Mogą one podrażnić skórę, doprowadzić swoim zapachem do bólu głowy czy poplamić ubranie. Perfumy zwykle przydatne do użycia są przez 2-3 lata od ich otwarcia.

3. Użyj tłustego kremu przy aplikacji perfum

Najlepszym nośnikiem olejków zapachowych jest tłuszcz i alkohol. Osoby, które mają tłustą skórę lub przetłuszczającą się dłużej mogą cieszyć się zapachem ulubionych perfum. Dlatego jeśli chcesz, aby twoje perfumy pachniały nawet cały dzień podsmaruj nadgarstek, za uszami , pachwiny czy pod kolanami wazeliną, a następnie spryskaj miejsca ulubionym zapachem.

5. Użyj perfumy zaraz po kąpieli

Jeśli chcesz, aby twoje ciało pachniało perfumami przez wiele godzin, użyj go zaraz po wyjścia spod prysznica, ale przed nałożeniem balsamu. Zapach dobrze będzie utrzymywać się na wilgotnej skórze, a kiedy będziesz się ubierać cząsteczki kosmetyku wnikną w odzież i biżuterię.

6. Nie pocieraj nadgarstków

Częstym błędem jest pocieranie nadgarstka o nadgarstek. Podczas tej czynności rozbijamy molekuły zapachowe perfum. Przez to szybciej się one ulatniają i po kilku godzinach stają się niewyczuwalne.

7. Zwróć uwagę na intensywność perfum

Perfumy mają rożne nuty zapachowe i intensywność. Dlatego zwróć uwagę na to czy nie są one zbyt ciężkie dla otoczenia. Jeśli trochę tak zmień sposób w jaki je aplikujesz. Rozpyl zapach i wejdź w chmurkę zapachową. Zapach zostanie na twoich włosach, skórze, ubraniu i będzie mniej intensywny.

8. Noś perfumy zawsze ze sobą

Często nosimy całą butelkę ulubionych perfum w torebce. Co jeśli musimy wyjść na przyjęcie, a flakon nie mieści się w naszej mniejszej torebce? Przed wyjściem z domu wrzuć do przezroczystego woreczka trzy patyczki kosmetyczne spryskane perfumami. Jeśli poczujesz potrzebę aplikacji zapachu podczas przyjęcia wyjmij jeden z patyczków i posmaruj nim skórę szyi, dekolt czy nadgarstki.

Zobacz jak dbać o skórę jesienią.