Spotkanie ze znajomymi czy rodziny to doskonały pretekst, aby zaserwować ulubione wino. Warto też przygotować przekąski, które wzbogacą jego smak. Deska serów, pieczywo to najlepsze dodatki, które wydobędą smak wina.

Do wina jako przekąski nie można podać byle czego. Najlepiej sprawdzą się tu sery, które w połączeniu ze smakiem wina tworzą wyborny duet. Aby zachwycić znajomych czy rodzinę wystarczą tylko cztery gatunki sera. Jednym z nich jest włoski ser z mleka krowiego Parmigiano-Reggiano. Jego wyjątkowość tkwi w tym, że dojrzewa on aż 36 miesięcy! Jako przekąska świetnie sprawdzi się też ser kozi jak Taleggio z Lombardii lub gorgonzola oraz mozarella.   Idealnym dopełnieniem będzie owczy pecorino. Sery pokrój w kostkę, ułóż na desce i gotowe. Obok możesz położyć kilka plasterków salami.

Jeśli na spotkaniu czy przyjęciu zamierzacie pić różne gatunki wina pamiętaj o odpowiedniej kolejności! Najpierw wypijcie lekkie wino białej, później różowe, a na końcu zaserwuj wino czerwone. Ta sama zasada dotyczy degustacji serów. Zacznij od najdelikatniejszych, a z każdym kęsem zwiększaj intensywność aromatów i smaków.

Jako dodatek do wina świetnie pasuje pieczywo. Bagietka czy crostini, w połączeniu z serem czy salami to połączenie idealne, które znacząco podbije smak wina. Musisz je koniecznie wypróbować!