facelifting

Facefitness to ćwiczenia, które pozwalają na wzmocnienie mięśni twarzy, ujędrnienie skóry w okolicach oczu, czoła i policzków. Regularne wykonywanie ćwiczeń może przynieść zaskakujące efekty! 

Facefitness jest coraz bardziej popoularny w Polsce. Polega on na regularnej gimnastyce twarzy, która dzięki niej uzyskuje lepszą kondycję, a wszelkie niedoskonałości jak zmarszczki czy worki pod oczami po prostu zanikają! Gimnastyka twarzy pobudza produkcję kolagenu odpowiadającego za elastyczność skóry, jej właściwy poziom nawilżenia oraz regenerację. Poza tym facefitness poprawia ukrwienie skóry, a twarz starzeje się wolniej. Wytarczy tylko 7 minut dziennie poświęcić na facefitness, aby zachować młody wygląd na długie lata!

Jakie efekty daje facefitness?

Efekty gimanstyki twarzy są zaskakująco szerokie. Należą do nich:

  • wygładzenie zmarszczek,
  • podniesienie opadających policzków,
  • zmniejszenie cieni i opuchlizny pod oczami,
  • poprawa ogólnej kondycji skóry,
  • podniesienie kącików ust,
  • uniesienie brwi,
  • poprawa kolorytu skóry.

Ćwiczenia należy wykonywać systematycznie. Wystarczy 10 powótrzeń na określoną partię twarzy, aby już po miesiącu zyskać pierwsze efekty. Przed wykonaniem ćwiczeń należy zmyć makijaż i umyć ręce. Unikniemy dzięki temu niechcianych wyprysków.

Rozgrzewka

Na rozgrzewkę warto wykonać prostą czynność. Zacznij od lekkiego opukiwania całej twarzy opuszkami palców. Zacznij od człoa, przez policzki, brodę, nos i znów czoło. Później podszczupuj skórę za pomocą palca wskazującego. Na rozgrzewkę poświęć około 1,5 minuty.

Ćwiczennie na zmarszczki na czole

Palce wskazujące połóż nad brwiami. Przyciśnij lekko skórę palczami i unieś brwi tak jak robimy przy zdziwionej minie. Dociskając palce staraj się stawić opór unoszącym się brwiom, aby poczuć napięcie. Ćwiczenie wykonać 10 razy na zmianę opuszczając i unosząc brwi.

Ćwiczenie na zmarszczki wokół oczu

Naciągnij skórę przy zewnętrznym kąciku w kierunku skroni. Zmruż oczy. Ważne, aby ich nie zamykać. Rozluźnij i zmruż ponownie. Ćwiczenie powtórz 10 razy.