Czy zastanawiasz się jak gwiazdy, a właściwie ich fryzjerzy, osiągają na włosach efekt pełnych tekstury, lekkich fal, jednocześnie pogrążonych w nieładzie, ale w pełni kontrolowanym? Sól morska do włosów to właśnie ten rewelacyjny produkt, który działa cuda, nie obciąża włosów, ale pozwala na wyczarowanie luźnych, naturalnych, plażowych fal, a więc idealnej fryzury na lato.

Sól morska w sprayu co to jest?

Wiele marek posiada w swojej ofercie ten produkt, jest on dostępny we wszystkich drogeriach i sklepach internetowych, na dziele artykułów do stylizacji włosów. Buteleczka z atomizerem zawiera w swoim składzie ​sól morską, ​ale ponieważ ma ona naturalne właściwości wysuszające, producenci dodają do produktu olejki albo ekstrakty, które mają pielęgnować włosy.

Dzięki działaniu soli morskiej pasma mają wyglądać niczym muśnięte morską bryzą i letnim wiatrem. Dodatkowo jeśli masz włosy przetłuszczające się, sól do włosów może zadziałać podobnie do suchego szamponu i odświeżyć włosy, jednocześnie pozostawiając na nich subtelny, przyjemny zapach.

IDEALNY KREM NA CELLULIT – JAK DOBRAĆ

Jak wyczarować na głowie pozornie niedbały efekt, potarganych, ale odpowiednio ułożonych fal?

Artystyczny, ​nonszalancki nieład na włosach to wcale nie takie proste na jakie wygląda, jednak najłatwiej możemy osiągnąć taki efekt właśnie za pomocą soli morskiej w sprayu. Po prostu po umyciu i nałożeniu odżywki, lekko podsuszamy włosy, a potem aplikujemy kilka psiknięć na fryzurę.

Sół morska – dzięki niej włosy nabiorą tekstury, gęstości i staną się po prostu bardziej podatne na zabiegi stylizacyjne. Wystarczy je chwilę pougniatać przy użyciu rąk, ewentualnie suszyć suszarką z dyfuzorem. Dodatkowy plus tego rodzaju produktu to, że działa podobnie jak lakier – nabłyszcza i dodaje fryzurze trwałości.