opalenizna

Lato to czas, w którym korzystamy z pięknej pogody, opalamy się łapiąc każdy promień słońca. Naszym celem jest opalenizna, dzięki której nasze ciało wygląda lepiej. Jedak czy możliwe jest zachować piękną i opaloną skórę na dłużej? Oczywiście! Wystarczy zastosować kilka prostych trików, które pozwolą utrwalić opaleniznę na długi czas.

Efekt opalonej skóry szczególnie po wakacjach każda z nas chciałaby zachować jak najdłużej. Jest to możliwe jeśli zastosujecie kilka prostych trików.

1. Przygotuj ciało do opalania

Przed wyjściem na plażę warto wykonać peeling całego ciała. Umożliwi on równomierne opalenie wszystkich partii ciała, które będą wyeksponnowane na słońcu. Dzięki peelingowi usunięty zostanie martwy naskórek przez co opalenizna utrwali się na odnowionych warstwach skóry i pozostanie na ciele dłużej.

2. Nawilżaj

Nawilżona skóra zachowuje wszystkie swoje właściwości. Zachowanie prawidłowego poziomu wody w zewnętrznych warstwach skóry gwarantuje dłuższe utrzymanie opalenizny. Skóra jest lepiej odżywiona. Dlatego regularne stosowanie balsamu nawilżającego po opalaniu jest gwarantem piękniejszej opalenizny.

3. Nie zapomnij o pielęgnacji

Skóra po opalaniu nie potrzebuje tylko nawilżania. Często jest ona podrażniona i dlatego ważne jest, aby dostarczać organizmowi substancji, które umożliwią prawidłową regenerację skóry i zapobiegają procesom starzenia. Należą do nich przede wszystkim witaminy oraz naturalne składniki roślinne.

4. Jedź marchew

Od wielu lat wiadomo, że marchew, a szczególnie zawarty w niej karoten pozwala na zachowanie opalonego ciała. Karoten przyjmowany w odpowiednich ilościach spowoduje, że skóra będzie piękna i brązowa. Znajdziemy go też w  szpinaku, brokułach i w dyni.