anti-pollution

Ekspozycja na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym również smogu może prowadzić to powstania problemów skórnych i pojawienia się przedwczesnych oznak starzenia. Dlatego warto już teraz sięgnąć po kosmetyki ANTI-POLLUTION, które pozwolą nam cieszyć się piękną cerą przez długie lata.

Smog, szczególnie w okresie zimowym nie odpuszcza. Jest wszechobecny, a unoszące się w nim drobinki kurzu i wszelkich zanieczyszczeń niekorzystnie wpływają na naszą skórę i cały organizm. Zanieczyszczenia przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych skóry, nasilają trądzik i powodują wystąpienie przebarwień. Dlatego tak ważne jest, aby świadomie chronić skórę przed wystąpieniem stresu oksydacyjnego, który wpływa na wzmożoną produkcję wolnych rodników spowodowanych między innymi działaniem pyłów i metali ciężkich.

Skóra wymaga ochrony

Skóra twarzy jest najbardziej narażona na działanie zanieczyszczeń powietrza, szkodliwego promieniowania UV czy zbyt niskiej temperatury. Na szczęście powstała innowacyjna linia kosmetyków przeciwzmarszczkowych ANTI-POLLUTION, które tworzą barierę ochronną zabezpieczającą przed działaniem smogu, zwalczają wolne rodniki, łagodzą podrażnienia i nawilżają.

Skład to podstawa

Kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy powinny w swoim składzie zawierać składniki aktywne, często nazywane „eliksirami młodości”. Wpływają one na fizjologię i funkcjonowanie skóry. Przyczyniają się do poprawy jej kolorytu, dotleniają, spłycają zmarszczki i zmniejszają wrażliwość skóry na czynniki zewnętrzne.

Do najważniejszych substancji aktywnych, które powinny znajdować się kosmetykach anti-aging należy resweratol – składnik w 100% naturalny, bajkalina oraz naturalny bifidus, które korzystnie oddziałują na kondycję skóry narażonej na działanie niekorzystnych warunków.

Tylko dobre kosmetyki

W pielęgnacji ANTI-POLLUTION ważna jest regularność oraz dobór odpowiednich kosmetyków. Warto więc, pochylić się nad produktami, które stworzą całodniową ochronę skóry twarzy przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Gama produktów Slow Âge marki Vichy przeznaczona jest dla Pań, które chcą nie tylko ochronić skórę przed smogiem, ale też zachować młody wygląd skóry. Szczególnie warto zwrócić uwagę na krem-maskę na noc. Jego żelowa konsystencja poprawia dotlenienie skóry i wspomaga jej regenerację w ciągu nocy. Dzięki niemu po przebudzeniu skóra twarzy jest pełna blasku, nawilżona, a zmarszczki wygładzone.

Dostępny na: www.vichy.pl