Dlaczego to takie ważne, żeby biurko dla dziecka było regulowane

Gdy dziecko rozpoczyna naukę, biurko staje się jednym z najważniejszych mebli w jego pokoju. Statystycznie już pierwszoklasista spędza przy nim dwie godziny w ciągu dnia, a w starszych klasach czas ten się wydłuża. Biurko najczęściej jednak pozostaje z uczniem na lata. Nie musi być jednak – tak się najczęściej dzieje w przypadku biurek standardowych – na początku za duże, a później za małe. Od razu może być idealne!

Jakie jest biurko na miarę Twojego dziecka

By biurko właściwie spełniało swoją funkcję, musi być dopasowane do potrzeb użytkownika – tych biologicznych, jak wzrost, a także tych intelektualnych, jak zainteresowania, pasje, najczęściej podejmowane aktywności. To oznacza, że musi się zmieniać wraz ze swoim właścicielem: rosnąć z nim i zmieniać wyposażenie.

Jedno biurko i dla malucha, i dla starszaka

Młodsze dzieci potrzebują do zabawy otwartej przestrzeni, która zapewni im usytuowanie przedmiotów w zasięgu wzroku i na jego wysokości. Z kolei starszaki potrzebują przestrzeni, która można zagospodarować, czyli przygotować tak, by można się było w niej i uczyć, i bawić, a dodatkowo mieć w zasięgu ręki niezbędne rzeczy.

Biurko, które pozwoli im realizować te zadania będzie więc meblem praktycznym, ale też odpowiadającym gustowi dziecka i pasującym do wnętrza. Pod tym względem sprawdzają się modele utrzymane w uniwersalnej, ekologicznej estetyce, jak linia biurek regulowanych COMF-PRO, lub w nowoczesnym designie, którego przekładem są biurka z serii ERGODESK. Te biurka będą się zmieniać z Twoim dzieckiem.

Cechy biurek dla dziecka z regulacją wysokości

Biurko, które „rośnie” z dzieckiem ma:

  • blat o regulowanym zakresie pochylenia, innym do zabawy, innym do pisania, jeszcze innymi do czytania, ale zawsze ustalonym zgodnie ze wzrostem dziecka – mamy do wyboru modele, których blaty nachylają się od 0 do 12 oraz od 0 do 55 stopni, zależnie od wykonywanej czynności,
  • zmienną wysokość, adekwatną do aktualnego wzrostu ucznia – w naszych modelach na regulację do wzrostu nawet 175 pozwala powiększalnik wysokości,
  • możliwości doposażenia w szufladki, półki, nadstawki, przyborniki, dzięki czemu dziecko z łatwością trzyma porządek na blacie.
Zadbaj o kręgosłup dziecka podczas edukacji zdalnej

Biurko z regulowaną wysokością i pochyleniem blatu wymusza prawidłową postawę

Ortopedzi są zgodni co do tego, że płaski blat biurka powoduje obciążające kręgosłup schylanie. By zapewnić kręgosłupowi prawidłowe ustawienie, wystarczy nachylić blat biurka o 12 stopni. Ponadto, specjaliści od ergonomii sugerują, że prawidłowa postawa siedząca zapobiega powstawaniu przykrych dolegliwości (bóle głowy, pleców) związanych z chronicznym przebywaniem w tej pozycji.

Biorąc pod uwagę te wytyczne, stworzyliśmy linię biurek regulowanych COMF-PRO oraz ERGODESK. Te ergonomiczne modele, po wyregulowaniu ich do wzrostu dziecka, wymuszają prawidłową postawę: wyprostowane plecy, łokcie zgięte pod kątem 90 stopni, przedramiona płasko na blacie, stopy oparte na podnóżku, jeśli nie dosięgają podłogi.

Jej utrzymanie wspomagają krzesła do biurek wykonane w tej samej stylistyce oraz pozwalające na dopasowanie ich wymiarów do użytkownika. Pamiętaliśmy też o tym, że prawidłowa postawa zapewnia swobodę ruchów – w ten sposób dziecko może sięgnąć po każdy przedmiot znajdujący się na blacie bez zmiany pozycji, co nie rozprasza jego uwagi.

Tak, Twoje dziecko potrzebuje biurka z regulowaną wysokością

Rodzice, którzy wybierają nasze biurka regulowane dla dzieci wiedzą, że jest to inwestycja w przyszłość ich pociechy, w jej dobre fizyczne i psychiczne samopoczucie. Uczniowie uwielbiają nasze biurka, dlatego, że mogą zaprojektować je zgodnie ze swoimi potrzebami. Na efekty nie trzeba czekać długo – szczęśliwe dzieci uczą się lepiej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą biurek regulowanych o nowoczesnym wzornictwie – COMF-PRO oraz tych o nowoczesnym wyglądzie – ERGODESK, a także kompatybilnych z nimi krzeseł i foteli.

ARTYKUŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MARKĄ ERGODESK.