Spierzchnięte usta to przykra dolegliwość zwłaszcza zimą i jesienią. Brak odpowiedniej pielęgnacji może sprawić, że będzie to dolegliwość, która dokucza nam przez cały rok. Dlatego jeśli chcemy cieszyć się zdrowymi i jędrnymi ustami warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji.

Istnieje wiele przyczyn pierzchnięcia i pękania ust. Mogą mieć na to wpływ czynniki zdrowotne, czyli niedobory witaminy z grupy B, odwodnienie organizmy, a nawet zmiany hormonalne. Skóra warg jest wyjątkowo cienka i delikatna. Przez to nasze usta nie są dostatecznie chronione przed działaniem warunków atmosferycznych. Wiatr, słońce oraz mróz wysuszają usta, które później mogą pękać. Spierzchnięte i popękane usta nie wyglądają estetycznie, a pęknięcia mogą być bardzo bolesne. Dlatego jeśli tylko pojawią się pierwsze syndromy bolesnych ust, nadmierna suchość warto sięgnąć po balsam do ust.

Odżywczy balsam na piękne usta

Piękne usta są symbolem każdej kobiety. Dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która pozwoli uniknąć bolesnych pęknięć szczególnie jesienią. W pielęgnacji idealnie sprawdzi się odżywczy balsam marki Himalaya Herbals, który został nominowany w plebiscycie Influencer’s TOP 2019.  Jest on bogaty w oleje roślinne. w tym w olej z kiełków pszenicy. Poza tym balsam jest bogaty w  naturalną witaminy E, która odżywia i wygładza usta. Olej z nasion marchwi stanowi z kolei  naturalną ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Zapewnia długotrwałą ochronę i nawilżenie ust.

W pielęgnacji spierzchniętych ust ważne jest, aby używać naturalnych balsamów bez szkodliwych barwników. Taki jest własnie balsam Himalaya Herbals, który zawiera 100% naturalnych składników. Dzięki temu usta nie są dodatkowo podrażnione, a naturalne olejki mają działanie kojące i nawilżające.

 

artykuł powstał we współpracy z Himalaya Herbals