Głównym składnikiem naturalnych masła do ciała Kanu Nature jest masło shea (karite), którego zawartość w produktach wynosi co najmniej 83%. Pod względem zawartości masła shea, produkty Kanu Nature są z pewnością liderem rynkowym.

Ponadto masła Kanu Nature nie są rozcieńczane wodą, dzięki czemu są niezwykle wydajne i głęboko nawilżające. Masła wzbogacone są olejem winogronowym i olejem z awokado o znakomitych właściwościach pielęgnujących.

To im masło zawdzięcza swe wyjątkowe właściwości odnawiania i regeneracji podrażnionego naskórka. Produkt łagodzi także poparzenia słoneczne, jest przy tym naturalnym filtrem UV.

Zawarte w nim witaminy E i F pomagają w pozbyciu się drobnych przebarwień, stymulują komórki do walki z pierwszymi oznakami starzenia.

Masła dostępne są w wielu zapachach, między innymi mango, pomarańczy z chili, winogrona greckiego, magnolii czy zielonej herbaty. Produkty w wersji detalicznej dostępne są również jako seria profesjonalna dla gabinetów masażu.

Kanu Nature to polski producent wegańskich, naturalnych i ręcznie robionych kosmetyków do ciała i kąpieli, istniejący na rynku od dwudziestu lat. 

Marka jest znana ze swojej serii profesjonalnej, dedykowanej do gabinetów masażu i salonów SPA, na którą składają się między innymi olejki do masażu, masła do ciała i peelingi. 

Marka Kanu Nature stawia na wysoką jakość i proste, naturalne składy produktów, nie zawierające sztucznych barwników, emulgatorów czy konserwantów. Hitem marki są olejki do masażu, masła do ciała zawierające aż 83% certyfikowanego masła shea, a także przepiękne olejki do kąpieli! Marka od niedawna dostępna jest w sieci Douglas on-line.