kawa wydłuża życie

Kawa to napój cieszący się ogromną popularnością na całym świecie. Zawarta w niej kofeina pobudza organizm do działania, podwyższa  sprawność fizyczną oraz dodaje energii zaraz po jej wypiciu. Hiszpańscy naukowcy udowodnili, że picie czterech filiżanek kawy dziennie może wydłużyć życie nawet o kilka lat!

Kawa wydłuża życie? Wyniki badań przedstawione na Kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego wskazują, że tak właśnie jest. Im częściej ją spożywamy tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy żyć dłużej! Dotychczasowe badania wskazywały jedynie, że picie kawy może zapobiegać cukrzycy, chorobie Parkinsona, chorobie Alzheimera czy pewnym formom raka. Teraz to prawdziwa rewolucja!

Celem badań przeprowadzonych w ramach projektu  Seguimiento Universidad de Navarra (SUN), była analiza związku między konsumpcją kawy a ryzykiem wystąpienia przedwczesnego zgonu w śródziemnomorskiej kohorcie. Badanie rozpoczęto w 1999 roku wśród hiszpańskich absolwentów uniwersyteckich. W badaniu wzięło udział 19 896 uczestników w wieku 37 lat. Byli oni obserwowani przez dziesięć lat. W tym czasie dzięki informacjom uzyskanym od rodzin oraz przez  National Death Index stwierdzono, że zmarło 337 osób. Naukowcy wskazali, że uczestnicy, którzy spożywali co najmniej cztery filiżanki kawy dziennie, mieli 64% mniejsze ryzyko przedwczesnej śmierci niż osoby, które kawy nie piły w ogóle.

Kawa może więc stanowić element zdrowej diety. Wystarczy kilka prostych trików, aby nasza kawa była zawsze smaczna, a jej picie przynosiła nam przyjemność. Do zaparzenia kawy wykorzystaj przyprawy jak sól, pieprz cayenne, chili lub masło. Łącz nawet na pierwszy rzut oka niepasujące ze sobą smaki jak bardzo mocna kawa i ser pleśniowy.

W upalne dni połącz kawę z sokiem owocowym. Do przygotowania napoju zbliżonego smakiem do lemoniady potrzebne będą: klika kostek lodu, kawa Kenya oraz świeżo wyciśnięty sok z połówki pomarańczy.

Wypróbuj koniecznie kawę parzoną na zimno. Przepis na Cold Brew jest super prosty. Zmielone ziarna kawy zalej wodą o temperaturze pokojowej. Całość wymieszaj i odstaw naczynie na około 18-24 godzin. Po tym czasie przelej całość używając dostępnego filtra do kawy i gotowe!

 

źródło:

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/08/170827101750.htm

http://www.medicalnewstoday.com/articles/319178.php

Czy wiesz co jeść?