Gurmar zwany inaczej „niszczycielem cukrów” to roślina, która świetnie sprawdzi się podczas diety odchudzającej. Pomoże on ograniczyć potrzebę dostarczania do organizmu cukrów ze słodyczy, a w konsekwencji ich całkowite wyeliminowanie. Sprawdź jakie inne właściwości ma gurmar, a na pewno będziesz chciała go mieć!

Gurmar jest rośliną tropikalną występującą na terenie południowo-wschodniej Azji i południowych Indii. Liście gurmaru są stosowane w medycynie ajuwerdyjskiej od ponad 2000 lat i używane są jako środek na odrobaczenie, moczopędny, przeczyszczający, środek wykrztuśny czy wpływający na poprawę pracy serca.

Hindusi nazwali gurmar „niszczycielem cukru” ponieważ żucie liści tej rośliny wpływa na zmniejszenie bądź całkowita utratę rozróżnienia słodkiego smaku. W konsekwencji zmniejsza się zapotrzebowanie na słodkie pokarmy. Jak to się dzieje? Otóż, suszone i rozdrobnione liście gurmaru blokują receptory słodkiego smaku nawet na kilka godzin. To pomaga w walce z podjadaniem między posiłkami szczególnie słodyczy. Gurmar zmniejsza łaknienie również przez wysoką zawartość chromu, który jest też składnikiem większości suplementów stosowanych podczas odchudzania. Wpływa on na ograniczenie wchłaniania glukozy z jelita i przekształcenie jej w odkładany tłuszcz. Reguluje też uczucie sytości.

Efekty działania gurmaru na organizm człowieka:
  • normalizacja poziomu glukozy we krwi,
  • obniżanie poziomu cholesterolu i triglicerydów,
  • polepszanie funkcjonowania narządu trzustki, wątroby czy filtracji nerek,
  • stymulacja pracy serca i układu krążenia,
  • utrzymywanie odpowiedniego poziomu glukozy i insuliny we krwi,
  • wspomaganie spadku masy ciała, dzięki ograniczeniu łaknienia na produkty słodkie.

Boca Botanica dostarcza naturalny ekstrakt z rośliny Gymnema sylvestre (w Indiach zwanej właśnie Gurmar). Zgodnie ze wskazaniami producenta, powinien być on stosowany przez co najmniej 2-3 tygodnie aby doświadczyć pierwszych efektów działania rośliny. Dzienna dawka nie powinna przekraczać 2 kapsułek. Najlepsze efekty zażywania preparatu będą widoczne już po 3 miesiącach regularnego stosowania

gurmar

fot. www.bocabotanica.pl

Sprawdź jak zmienić swoje nawyki.