elektryzujące się włosy

Zima to nie tylko czas, w którym musimy zmagać się z niskimi temperaturami czy silnym wiatrem. Innym problemem są elektryzujące się włosy, które są zmorą wszystkich, którzy noszą czapki czy kaptury. Na szczęście pokonanie tego problemu jest bardzo proste dzięki kilku prostym trikom!

Elektryzujące się włosy to zmora wielu z nas szczególnie zimą. W tym czasie nosimy czapki, naciągamy na głowę kaptury, aby chronić się przed zimnem. Skutkiem tego są z jednej strony pozbawione witalności, płaskie włosy, a z drugiej bardzo łatwo elektryzujące się po zdjęciu nakrycia głowy. Jest jednak kilka prostych trików, które pozwolą nam zachować piękne włosy nawet zimą!

Do elektryzowania się włosów dochodzi kiedy powietrze w pomieszczeniu jest suche. Dlatego warto zadbać o zapewnienie odpowiedniej wilgotności w domu czy w biurze. Warto również w zimie przeprowadzać regularnie zabiegi na włosy, które zwiększą utrzymanie wilgotności w strukturze włosa. Jakie są jeszcze inne niezawodne sposoby?

1. W zimie używaj produktów do loków

Jeśli nawet nie masz loków, ale mimo to twoje włosy są podatne wilgoć warto użyć produktów do włosów lokowanych. Są one przygotowane na bazie wosku, olejów do włosów kręconych, czyli obciążają nieco włosy. To sprawia, że włosy nie będę się elektryzowały i puszyły.

2. Noś w torebce krem do rąk

Krem do rąk to doskonały produkt, który pozwoli na okiełzanie niesfornych włosów. Wystarczy, że naniesiesz niewielką ilość kremu na dłonie i je w nie wetrzesz, a następnie wygładzisz włosy nakremowanymi rękami. To pozwoli natłuścić i obciążyć włosy, które nie będą się więcej elektryzować.

3. Płucz włosy w occie

Przygotuj płukankę do włosów z octu jabłkowego i wody. Rozpuść ją w proporcji 1:1. Włosy będą się lepiej układać i nie będą się puszyć.

4. Używaj grzebienia lub szczotki z naturalnego włosia

Zimą nie używaj do przeczesywania włosów żadnych plastikowych szczotek lub grzebieni. Suche powietrze zimą w połączeniu z plastykiem sprzyja uwalnianiu się jonów dodatnich, które powodować mogą elektryzowanie i puszenie się włosów. Szczotka powinna mieć drewnianą rączkę i naturalne włosie, a twoje włosy będą piękne i gładkie.

Zobacz jak pielęgnować dłonie zimą.