smog

Problem zanieczyszczenia powietrza jest powszechny zarówno dla mniejszych jak i większych miast. Nasila się on szczególnie w okresie jesienno-zimowych kiedy w powietrzu unosi się nie tylko kurz czy spaliny, ale też pyły z piecy węglowych . Wszystko to tworzy smog niebezpieczny dla zdrowia i kondycji skóry każdego z nas. 

Smog jest zjawiskiem atmosferycznym, które jest efektem wymieszania się powietrza ze spalinami i dymem. Jest to nienaturalna i toksyczna mieszanka, która może prowadzić do wystąpienia wielu chorób u człowieka. Może być przyczyną zachorowania na raka, wystąpienia astmy, problemów z układem krążenia. Smog działa też niekorzystnie na skórę. Do najważniejszych i widocznych efektów działania skóry na naszą skórę należą:

  • suchość skóry spowodowana niszczeniem jej bariery ochronnej przez kurz i pył;
  • szorstkość – osiadające na skórze zanieczyszczenia sprawiają, że gorzej ona oddycha;
  • podrażnienia i zwiększona wrażliwość;
  • pojawienie się ciemnych plam na przedramionach i tylnich częściach dłoni – jest to reakcja skóry na obecność w powietrzu dwutlenku azotu.

Skóra narażona na działanie smogu staje się bardziej wrażliwa, podatna na pojawienie się pęknięć, szybciej możliwe jest wystąpienie zadrapań i małych ran. Aby temu zapobiec najlepiej zadbać o prawidłową pielęgnację. Jej podstawę powinno stanowić oczyszczanie skóry. Po powrocie do domu powinniśmy oczyścić skórę twarzy delikatnym płynem micelarnym, kóry pozwoli na usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń. Następnie przed snem przynajmniej dwa razy w tygodniu należy wykonać delikatny peeling skóry twarzy. Pozwoli on na głębokie oczyszczenie porów. Skóra będzie mogła swobodniej oddychać i się zregenerować.

Smog przyczynia się do wysuszenia skóry twarzy. Warto więc zadbać o jej odpowiednie nawilżenie przez stosowanie kremów nawilżających oraz serum z kwasem hialuronowym. Pozwoli to odzyskać równowagę lipidową skóry oraz wzmocni barierę ochronną skóry twarzy. Kremy powinny zawierać witaminę E, witaminę B, wyciąg z aloesu lub witaminę C.

Sprawdź jakie kolory paznokci będą modne tej jesieni.