Pod czym spać zimą… Co zrobić kiedy noce pod zwykłą kołdrą okazują się zbyt zimne, a ciepły koc nie wystarcza? Odpowiedzią może okazać się dobór odpowiedniej kołdry. 

Dopasowanie kołdry do temperatury 

– „Kiedy temperatura w ciągu dnia utrzymuje się poniżej 10 stopni Celsjusza, a odczuwalne przez nas ciepło zdecydowanie spada, to znak, że należy zmienić kołdrę na cieplejszą.

Należy jednak pamiętać, że kołdra zimowa wcale nie musi być ciężka i gruba. O jej wadze decyduje zastosowane wypełnienie, które odgrywa kluczową rolę, bo to właśnie ono utrzymuje ciepło i wpływa na odpowiednią cyrkulację powietrza” – informuje Beata Przybylak ekspert marki Wendre.

Wybór odpowiedniego wypełnienia 

Wybór zimowej kołdry zależy jest od wielu czynników. Przede wszystkim powinnyśmy zastanowić się nad jej wypełnieniem. Na rynku istnieje szeroki wybór kołder zimowych, od puchowych, po te wypełnione pierzem lub wełną, które często przez swoje właściwości, są ciężkie i trudne w przechowywaniu, a także nie są przyjazne dla alergików.

– „Ciepłe kołdry kojarzą nam się nierozerwalnie z tradycyjnymi pierzynami, do których nasze babcie, w zależności od pogody, „dokładały” pierza. Dziś stając przed wyborem kołdry na sezon zimowy, można znacznie lepiej dopasować ją do swoich indywidualnych preferencji.

Kluczowe jest wyeliminowanie efektu „brrr”, czyli uczucia zimna i dreszczy przy pierwszym kontakcie z kołdrą, a także dostarczenie relaksującego ciepła przyjemnie rozchodzącego się po całym ciele” 

Dla osób, które chcą mieć komfortowe, ciepłe i zdrowe środowisko snu, dobrym wyborem będzie kołdra, która niezależnie od temperatury panującej w sypialni natychmiast nas ogrzeje. Efekt ten jest możliwy dzięki zastosowaniu innowacyjnych włókien THERMO MD, którymi wypełniono kołdry Szybko Ciepło od Wendre.

Włókna te zawierają naturalne minerały, które przekształcają ciepło ciała w energię podczerwieni i odbijają ją błyskawicznie w stronę ciała, sprawiając, że ciepło pod kołdrą pojawi się do 3 razy szybciej niż pod standardową kołdrą.

Przygotowanie sypialni przed snem 

Zmiana kołdry na zimową, to nie jedyna rzecz, która ma istotny wpływ na komfort snu podczas chłodnych nocy. Ciepłe i suche powietrze, którym oddychamy w naszych mieszkaniach w zimne dni stanowi idealne środowisko do rozwoju bakterii i wirusów.

Wietrzenie mieszkania w zimę przyczynia się do wychłodzenia pomieszczeń i straty ciepła, jednakże jest potrzebne, by powietrze w naszym mieszkaniu było zdrowe. Najlepiej jest otworzyć szeroko okno i na kilka minut wyjść z pomieszczenia, pamiętając tym samym o niepodkręcaniu ogrzewania.

Pod czym spać zimą…

Meteopatia, czyli jak radzić sobie ze zmianami pogody